Czy warto poświęcać szczęście własne dla dobra innych ludzi lektury

Pobierz

Zastanawiając się nad tym, co jest ważniejsze, czy dobro własne, czy sprawy publiczne, warto wspomnieć o głównej postaci z powieści Stefana Żeromskiego "Ludzie Bezdomni".Ale tego niestety nie wie nikt.. Moim zdaniem, można żyć, nie znając swojego powołania albo wręcz żyć mu na przekór.. Może to być dobro osoby, z którą łączy nas przyjaźń, miłość lub/i więzy rodzinne, albo też dobro wspólnoty, do której czujemy się przynależni.. Sądzę, że pomaganie, jest to nasz obowiązek.Ja uważam, iż: najważniejszą rzeczą w życiu człowieka stanowi szczęście, a więc realizowanie swoich marzeń.. WSTĘP 2.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 słów.. Oczywiste jest, że nie każdy człowiek byłby w stanie poświęcić czegoś dla drugiej osoby, gdyż nie chce rezygnować z własnych korzyści na rzecz obcych ludzi.. 3 argumenty z literatury.. Wtedy zawodzimy się na nich .. Dziecięce lektury znacząco wpłynęły na jego późniejsze życie.Czy warto poświęcać się dla dobra innych ludzi.Daje najjjj.. Jak wartości te postrzegał bohater powieści Stefana Żeromskiego?Dla dobra całego narodu poświęcił dobro własne, swoją miłość, szczęście, rodzinę, a nawet życie.. Dodaj komentarz.about 3 years ago Język Polski Szkoła podstawowa.. Poświęcając się innej osobie, uczymy się.. KAżdemu człowiekowi jest ktoś taki potrzebny , to jest człowiek wierny w każdej sytuacji .Każdy z nas ma równe prawo do tego, aby nasze potrzeby były zaspokojone..

Semestr V Czy warto poświęcać szczęście własne dla dobra innych ludzi?

Poświęcenie wiąże się z motywem ofiary .Rozważ problem i uzasadnij swoje stanowisko, odwołując się do podawanego fragmentu " Makbeta" Williama Szekspira oraz innych tekstów kultury.. Następny argument - całkowicie poważny, brzmi następująco: toczyć walkę i to faktycznie skuteczną, można nie znając nawet swego wroga, ani też nie wyciągając broni.Czy warto poświecić wszystko dla drugiej osoby?. Takie moje zdanie.. Za pomocą tego hasła zaznaczamy fragmenty mówiące o postawie przedkładania ponad własny interes — dobra innych.. Możliwe są dwie tezy, ale druga jest zbyt ryzykowna: 1.. Elessar odpowiedział (a) na pytanie 23 stycznia 2021.. Próba odpowiedzi na pytanie: czy idea a osobiste szczęście są wartościami przeciwstawnymi czy też możliwymi do pogodzenia.. Odpowiedz.Pomarańcza.. W tytule wymieniony został…Został tak wychowany, że za najważniejsze wartości w życiu człowieka uważał uczciwość, wierność, odwagę i współczucie dla krzywdy innych ludzi.. I choć do końca nie można wyznaczyć granicy ludzkiego poświęcenia, wydaje mi się, że maksymalnym poświęceniem jest oddanie własnego życia dla dobra innego człowieka, na co tylko nieliczni mogą się zdecydować.Moim zdaniem, warto pomagać ludziom, zarówno tym najbliższym, jak i całkiem obcym, ponieważ uszczęśliwiamy przez to inne osoby, a nam taka działalność może przynieść wiele korzyści, a nawet przyjemności..

Dlatego też nie warto poświęcać własnego szczęścia dla dobra innych ludzi.HollyOHair.

Bardzo ważne jest to, aby umieć identyfikować i nazywać własne potrzeby, a następnie pozwolić, aby inni mogli je zaspokajać.Bohater kieruje się miłością do ojczyzny, tracąc przy tym miłość do Aldony i szanse na szczęśliwe życie, własny honor i dobre imię.. Tak, zgadzam się z Jarowem, że człowiek powinien dążyć do poszukiwania swojego powołania.. Model rozprawki z tezą 1.. + Każdy człowiek potrzebuje innego człowieka który będzie go wspierał w każdej chwili takiego człowieka który może poświęcić się dla niego , pomagać mu i wierzyć w niego .. Czego?. Należy również dając szczęście innym, myśleć także o sobie, a także uważać, aby nie zostać oszukanym.. Pewnego dnia podczas meczu piłki nożnej , poświęcając własne zdrowie , rzuciłem się na ścianę , gdyż mecz do biegał końca , a ja wraz z drużyną chciałem zdobyć zwycięskiego gola.Napisz rosprawke na temat czy warto poświęcać się dla dobra innych ludzi podaj dwa przykłady z literatury Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Poczucie obowiązku dochowania wierności swym ideałom jest dla niego sprzeczne z możliwością ułożenia sobie życia z ukochaną kobietą.. Do tezy trzeba dobrać argumenty, czyli przykłady, które potwierdzą tezę na końcu wypracowania.. Istnieje powiedzenie mówiące, że pieniądze szczęścia nie dają..

Dlatego też zawsze przedkładał dobro innych nad swoje własne.

ROZPRAWKA NA TEMAT "czy warto poświęcać się dla dobra innych?". Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu "Ludzi bezdomnych" Stefana Żeromskiego i do innych tekstów literackich.. Poznajemy siebie samych i to ile t…Akty poświęcenia i wyrzeczenia odgrywają ważną rolę w historii ludzkości.. Wydaje mi się, że mimo iż życie nabrało niepokojącego tempa, to takie postawy wciąż się zdarzają.. Jeżeli ktoś będzie usatysfakcjonowany byciem gorliwym patriotą oraz zwyciężaniem w walkach, to myślę, iż lepiej aby odszedł do wieczności z przekonaniem, że jego własne życie było faktycznie wiele warte.Przecieć oczywiste jestn to, że ludzie powołani do walki, kiedy, nie zostwiając potomstwa, zginą, to ktoś musi sie odzyskaną ojczyzną cieszyć i rozwijać ją, by już wolna rosła w siłę.. Bezwzględne zaufanie może przynieść przykre konsekwencje.. To pytanie można by zmienić na to : Czy warto kochać bezgranicznie drugą osobę?. Zastanawiając się nad tym, co jest ważniejsze, czy dobro własne, czy sprawy publiczne, warto wspomnieć o głównej postaci z powieść Stefana Żeromskiego "Ludzie bezdomni".60% 25 głosów.. Z tego wynika, że według mnienie warto poświęcać dla ojczyzny szczęścia osobistego a nawet życia, co postaram sie poprzeć następującymi argumentami.W wierszu Adama Asnyka "Siedzi ptaszek na drzewie.".

Jednak nie zawsze poświęcenie dla dobra innych jest właściwą drogą.

Wytrwałości, uczciwości, lojalności, wszystko to wystawiamy na próbę.. Question from @Cyga12 - Gimnazjum - PolskiCzy warto jest poświęcić swoje szczęście osobiste lub nawet i swoje życie dla dobra ojczyzny?. Warto poświęcać się dla ludzi którzy poświęcili sie dla ciebie, ponieważ niektórzy nie odpłcają się tym samym .. Dopiero później sie tego dowiemy, kiedy sami już zakończymy żywot.Jestem przekonany, że warto sie poświęcać dla dobra innych ludzi.. Na podst fragmentu "Ludzi Bezdomnych" można wywnioskować,że warto poświęcać siebie, swój czas dla dobra innych, ale najważniejsze jest to by robić to bezinteresownie i z radością, bo każdy potrafi zrobić coś miłego wiedząc,że dostanie coś w zamian, sztuką jest robić coś dla innych i nie oczekiwać odpłaty.Moim zdaniem warto się poświęcać dla dobra spawy lub kogoś innego .. Pierwszym argumentem potwierdzającym tezę jest fakt, ze pomoc, której udzielimy innym może być nam odpłacona .. Bynajmniej na tych którzy nie odpłacają sie tym samym co my dla nich zrobiliśmy .. Proszę czekać.. 0.Czy Nick Jarow ma rację?. Ojczyzna - jedna olbrzymia rodzina, głównie ludzie, których łączy podobna mentalność, zwyczaje, obyczaje, historia, tradycje itp.Motyw: Poświęcenie.. Są na świecie ludzie, dla których stanowią one najwyższą wartość i decydują o ich szczęściu.To prawda, gdyż życie składa się z miłości, szczęścia, radości, wsparcia, złości, wrażliwości, lęku, a więc w zasadzie jest ono "różnobarwną mieszanką".. Zacznę od tego, że jeśli podczas ratowania kogoś, zginiemy to po śmierci nasza rodzina dostanie order a naszej duszy pomoże to dojść bezpiecznie do nieba.Każdy człowiek bowiem ma w sobie coś z egoisty, dąży w życiu do osiągnięcia szczęścia.. Nie, nie warto niczego poświęcać, bo w gruncie rzeczy na koniec okazuje się, że jest się naiwnym frajerem, które wszyscy inni wykorzystali.. I choć w wielu przypadkach może wydawać się, że poświęca się dla innych, w gruncie rzeczy możemy być pewni, że robi to także dla siebie, aby zaspokoić swoje potrzeby i czerpać z tego satysfakcję.Odpowiedź na: Czy warto poświęcać szczęście własne dla dobra innych ludzi?. Oczywiste jest, że nie każdy człowiek byłby w stanie poświęcić czegoś dla drugiej osoby, gdyż nie chce rezygnować z własnych korzyści na rzecz obcych ludzi.. dlaczego, bo poświęcenie się komuś równoważne jest z MIŁOŚCIĄ.. W tytule wymieniony został Żeromski - aby zrozumieć dlaczego, należy przypomnieć .Warto.. +0 pkt.. odpowiedział (a) 19.11.2011 o 17:16.. Wiele utworów literackich przedstawia nam motyw szczęścia, poświęcenia dla dobra innych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt