Charakterystyka pompy zębatej

Pobierz

Trzeba pamiętać o tym, że pompa zębata olejowa, którą tłoczy się ciecze inne niż olej łatwo ulega uszkodzeniu.Charakterystyka przepływu - można powiedzieć, że jest to główna charakterystyka dla pompy zwana inaczej krzywą dławienia.. Przepływający przez nie olej wypierany jest bezpośrednio do kanału wylotowego.. Zębate dzielą się na jednosekcyjne i wielosekcyjne, a tłoczkowe na jednostrumieniowe i dwustrumieniowe.. Podobne tematy do dobór silnika do napędu pompy zębatej .Wszystkie pompy hydrauliczne zębate Waryński są montowane w korpusach żeliwnych.. W badaniach wykazano, że zmiana wielko-ści rowków odciążających ma istotny wpływ na zakres pracy pomp zębatych.. Standardowe wykonanie to stal nierdzewna AISI 316 z łożyskami Ślizgowymi z grafitu i uszczelnieniem mechanicznym ceramika / grafit / Viton.. Cechują się prostą konstrukcją i dużą niezawodnością.. Przypomnijmy więc tylko, że ten typ przekładni stosuje się w maszynach budowlanych, samochodach, rowerach, klasycznych zegarach, tokarkach czy frezarkach.. Jest to główna charakterystyka pracy pompy.Budowa pompy zębatej jest prosta, co pozwala na ekonomiczne, długotrwałe i niezawodne działanie.. cinox V / therminox - V są pompami przepływowymi.. Na każdy etap składa się 200 tys.Pompy zębate Maag dokładnie w takim właśnie środowisku rozwijają swój pełen potencjał..

Obecnie klienci najczęściej decydują się na pompy zębate.

Pompy zębate, ze względu na prostą konstrukcję, odznaczają się dużą żywotnością, łatwą eksploatacją oraz konserwacją.. Choć trwałość elementów układów hydraulicznych stale się poprawia, częściowej chociażby regeneracji nie da się uniknąć.. Są one dostosowane do tłoczenia oleju hydraulicznego, ewentualnie innych cieczy niekorozyjnych o lepkości zbliżonej do lepkości olei hydraulicznych.. W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem mogą być pompy wyporowe, np. zębate, krzywkowe, śrubowe, perystaltyczne, z założenia przeznaczone do cieczy o wyższej lepkości.CHARAKTERYSTYKA POMPY Pompa zębata w swojej standardowej wersji nadaje się do pompowania cieczy czystych, nieściernych, nieżrących i niewybuchowych.. Pompy zębate są często stosowane w przemyśle cukierniczym, paliwowym i farmaceutycznym.Pompy zębate są pompami o stałej wydajności.. P = f(Q)POMPA HYDRAULICZNA ZĘBATA 1,1 cm3 GR1 w kategorii Pompy hydrauliczne zębate grupa 1.. Zaleca się zabezpieczenie pompy przez zamontowanie odpowiedniego filtra (dostosowanego do pompowanej cieczy) na przewodzie ssawnym.. Można dywagować czy pompa zębata z zazębieniem zewnętrznym jest mniej czy bardziej trwała od pompy zębatej z zazębieniem wewnętrznym.. Zespół pompujący stanowi para kół zębatych o zazębieniu zewnętrznym, ułożyskowana ślizgowo..

Charakterystyka poboru mocy pompy - pobór mocy na wale lub sprzęgle danej pompy.

Dostępne także wykonania bezuszczelnieniowe .Przekładnia zębata .. Do najbardziej powszechnych należą pompy zębate o zębach ewolwentowych, natomiast za pompy o najlepszych parametrach akustycznych uważane są pompy o zębach nieewolwentowych, których profil uzębienia nie tworzy przestrzeni zasklepionej (rys. 1) [2].Pompy zębate do aplikacji dozowania w wykonaniach ze stali nierdzewnej, Hastelloy'u, PTFE, PVDF itd.. Wydajność (wydatek) pompy zależy od pojemności geometrycznej i prędkości obrotowej silnika.Pompy zębate.. Jednak pompa zębata, której obudowa wykonana jest z żeliwa może pracować przy ciśnieniu wynoszącym nawet do 320 bar.Pompy zębate dzielą się na układy z uzębieniem wewnętrznym i z uzębieniem zewnętrznym.. Charakterystyka pomp zębatych.. Zarówno konstrukcja, jak i mechanizmy odpowiedzialne za prawidłową eksploatację zostały przetestowane.niskopulsacyjnej pompy zębatej Piotr Osiński, Paweł Bury, Rafał Cieślicki, Leon Lorek Streszczenie: W artykule zawarto wyniki testu trwałościo - wego prototypowej pompy zębatej o obniżonej pulsacji wydaj-ności..

Test obrazujący zachowanie pompy w trakcie eksploatacji podzielono na pięć etapów.

Przekładnia ślimakowaPompy zębate to pompy samossące mogące pracować w obu kierunkach, ze stałym wydatkiem na jeden obrót i z niewielką (niezauważalną) pulsacją.. Nie wolno nigdy przekraczać dozwolonych wartości zakresu .Jeśli zmniejszysz obroty to musisz sobie odczytać z charakterystyki pompy jak Ci poleci wydajność - a poleci na pewno na łeb oraz sprawność - też pewnie poleci.. Wejdź i znajdź to, czego szukasz!Pompa hydrauliczna zębata na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.. W ostatnim artykule opisaliśmy zastosowanie przekładni zębatej i wyjaśniliśmy zasadę jej działania.. W zależności od przeznaczenia mają różne konstrukcje budowy i ilości sekcji, obroty, rodzaj wykorzystanych łożysk, uszczelnień, zakończenia wałka, kołnierzy oraz otworów przyłączeniowych wg norm SAE.Prędzej czy później remont pompy hydraulicznej jest nieunikniony.. Pompa P100 nie przetłoczyła cieczy o lepko-Pompa zębata na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.. Zakres ciśnień wynosi od 3,5 do 28 MPa a pojemności geometrycznych od 0,6 do 400 cm³/obr..

Wejdź i znajdź to, czego szukasz!ofercie pompy nisko pulsacyjne/ciche o rozmaitej konstrukcji.

Pompy łopatkowePompa hydrauliczna zębata + silnik 3-fazowy 380V 4kW w zestawie z łącznikiem dzwonowym i sprzęgłem kłowym, wydajność zestawu: 21L/min ciśnienie max: 11MPa 1 624,00 zł 1 354,00 zł 1 320,33 zł 1 100,81 złPompa może zacząć kawitować, hałasować, wibrować… Znane są przypadki uszkodzeń np. sprzęgieł i wirników w bardzo krótkim czasie.. Dlatego przyjrzeliśmy się bliżej procesowi naprawy zębatych pomp hydraulicznych.Taki charakter tłoczenia mają pompy wyporowe rotacyjne łopatkowe, zębate i śrubowe oraz wielotłoczkowa promieniowa i osiowa o stałej i zmiennej wydajności.. Przedstawia ona wysokość podnoszenia H w zależności od wydajności pompy Q: H = f(Q) Dla pomp wyporowych często spotkamy się z wykresem: Q = f(H) lub Q = f(Δp), gdzie kolejno wydajność jest funkcją wysokości podnoszenia lub funkcją przyrostu ciśnienia.. Obejmują zakres geometrycznej objętości roboczej od 1 do 60 cm 3 /obr przy ciśnieniach: nominalnym 20 MPa i maksymalnym 25 MPa.Rodzaje charakterystyk W pompach wirowych rozróżniamy trzy podstawowe charakterystyki: - Charakterystyka przepływu H = f(q), obrazująca zmienność wysokości podnoszenia H od wydajności Q.. Jak wspomniałeś - na 8-10 kW zabezpieczenia jeszcze mogą wytrzymać ale nominalnie potrzebowałbyś ponad 20kW.. Nadaje się ona idealnie do tłoczenia różnych cieczy, a jej wydajność jest w obu kierunkach jednakowa.. Zostały zaprojektowane dla wysoce lepkich płynów, które są delikatnie wydobywane z reaktorów i urządzeń odgazowujących nawet wtedy, gdy ciśnienie wlotowe jest niskie, dzięki czemu .. Pompa hydrauliczna w układzie ssawnym ma otwór o większej lub równej średnicy, w porównaniu do otworu w układzie tłocznym.I tak oto mamy pompy łopatkowe, zębate oraz tłoczkowe.. Pompy mają możliwość mycia w układach CIP.. W pompach zębatych narzędziem roboczym jest rotor wkształcie koła zębatego, a dokładniej od dwóch do maksymalnie pięciu takichwspółpracujących ze sobą kół zębatych, które zagarniają w przestrzeń międzyzęby ciecz tłoczoną i obracając się oraz ślizgając jednocześnie we wnętrzu pompy (po cylindrze, którym jest wewnętrzna strona .W zależności od budowy i sposobu działania, pompy hydrauliczne klasyfikuje się na zębate, łopatkowe, śrubowe oraz wielotłoczkowe.. Obecnie najpowszechniej wykorzystywanymi konstrukcjami są modele zębate, które stanowią nawet 75 proc. wszystkich pomp dostępnych w sprzedaży.Pompy zębate olejowe to jeden z oferowanych przez nas rodzajów pomp hydraulicznych.. Typowe modele takich pomp mają możliwość pracy przy ciśnieniu do 240 bar..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt