Czasowniki dokonane i niedokonane test klasa 6

Pobierz

Kodowanie na lekcji języka polskiego?. Co to są czasowniki dokonane?. 14.9.2011 (14:04) Nawet przydala mi sie ta sciaga xDD.6.. 1) Który z podanych wyrazów jest czasownikiem niedokonanym ?. brawo!. Dalej.. Podgląd treści.. Spośród podanych czasowników podkreśl czasowniki niedokonane: idę, powiedziałby, wykonamy, jadł, uczyłabym się, rysował, pojechali, zaświeciło, podeptałyście, niech śpi 3.Czasowniki dokonane i niedokonane.. Czasowniki - dokonany i niedokonany Sortowanie grup.. W języku polskim występują strony czasownika.. Uzupełnij tabelę wg wzoru.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyswietlenia reklam dopasowanych do TwoichOkreśl formę gramatyczną czasownika: czasownik osoba liczba czas tryb rodzaj postać kąpaliśmy się zrób będę szedł chcieliby niech śpi 2.. Zaznacz dobrą odpowiedż a) Bo dokonane trwają w tym momencie.. • Praca z tekstem.. • Miniwykład.. wg Centrumszkolend2.. Klasa 6 Polski.Czasownik - sprawdzian wiadomości dla kl. VI.Uzupełnij tabelkę.. Czasowniki dokonane i niedokonane Sortowanie według grup.. Uwaga!. Najczęściej czasowniki dokonane tworzymy od niedokonanych, dodając przedrostki wy-, z/s-, po-, za-, u-, na-, prze-, np. -pić - wypić, jeść - zjeść, jechać - pojechać.. Niestety czasami weźmie się za robotę i nie dokończy, ale niekiedy doprowadza sprawy do końca..

czasowniki dokonane i niedokonane DRAFT.

SPRAWDZIAN Z CZASOWNIKA KL. V GR.. czasowniki niedokonane , dokonane.. atrzaska, 2012-07-12, ocena: Ciekawy styl tworzenia sprawdzianów, na pewno wykorzystam w nowym roku szkolnym.. Zadanie 1.. Uzupełnij tabelkę brakującymi czasownikami w odpowiednim trybie nie zmieniając ich formy (liczby, osoby, rodzaju).Preview this quiz on Quizizz.. wg Zawadzkd.. brawo!. Zespol Rolling Stones powstal w 1962 r.Przeanalizuj swój sprawdzian.. Ewa napisze jutro list do koleżanki.. Zjadłem to czasownik: czasowniki dokonane i niedokonane DRAFT.. Podaj jeden przykład.. a) Ja odrabać lekcje b) Ja odrobić lekcje c) Ja odrabiam lekcje 4) Czym .wg Elawalukiewicz1.. Do podanych czasowników osobowych dopisz dwie formy nieosobowe.. czasowniki niedokonane , dokonane.. Środki dydaktyczne: Podaj 2 przykłady.. Podaj 2 przykłady.. Czasowniki dokonane i niedokonane Sortowanie według grup.. a) ubrał b) je c) odrobił 2) który z podanych wyrazów jest czasownikiem dokonanym ?. pojechać zaprosić przeczytać zrozumieć (ja) zrozumiem (ty) zaprosisz on, ona, ono pan .KARTA PRACY CZASOWNIKI DOKONANE I NIEDOKONANE 1.. Sprawdź, które zadania wykonałeś/ wykonałaś dobrze, z którymi miałeś/ miałaś problem..

Czasowniki dokonane i niedokonane Odkryj karty.

Ruletka.6) Czym różnią się czasowniki dokonane od niedokonanych ?. • Odróżnić czasowniki dokonane od niedokonanych.. Metody pracy: • Rozmowa sterowana.. Zapisz je z małej litery.. Klasa 5 Klasa 6 Polski.. Podaj 2 przykłady.. Klasa 5 Polski.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćProszę uzupełnić tabelę formami czasowników w czasie przyszłym.. Tym razem ćwiczyliśmy rozpoznawanie czasowników dokonanych i niedokonanych, oznaczonych kolorem zielonym i kolorem różowym.. Dlaczego nie.. Podaj 2 przykłady.. Czym różni się strona czynna od strony biernej?. brawo!. a niedokonane już się skończyły lub już się wydarzyły.. Ostatnio przeczytałem książkę, która mi się bardzo podobała.. a) zjadł b) myje c) śpi 3) Które z podanych zdań jest poprawnie napisane ?. Co to są czasowniki przechodnie?. ( Imię i nazwisko ) Sprawdzian wiadomości o czasowniku w klasie VI, wariant A 1.W podanych zdaniach podkreśl czasowniki.. Spotykał się on z kolegami na Placu Broni.. Do każdego czasownika zostały przypisane współrzędna, które określały pola do pokolorowania.. Ewa pisze list do koleżanki.. Past Simple / Past Continuous (dokonane / niedokonane) Połącz w pary.. Część 1. brawo!. Co to jest osobowa forma czasownika?. Ustal, czy podane czasowniki są dokonane, czy niedokonane.Czasowniki dokonane i niedokonane.. wg Agnieszka52..

0%czasowniki dokonane i niedokonane - Test.

Rozwiąż quiz Eduelo zgodny z podstawą programową i sprawdź swoją wiedzę .. Plac był oddzielony od ulicy płotem, po prawej i po lewej .Lista pytań Czasownik- klasa 6 Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań /.. Tu możesz włączyć lub wyłączyć lektora .2. i 3. osobie liczby pojedynczej czasowniki dokonane przyjmuja koncowki starego aorystu, czasowniki niedokonane przyjmuja koncowki imperfektu.. czyta - czytać, czytano kupiła - kupić, kupiono Jeżeli popełniłaś/ popełniłeś błąd w tym zadaniu lub chcesz utrwalić wiadomości o nieosobowych formach czasownika, poćwicz .Sprawdzian - czasownik, kl. V. Pobierz (doc, 31,0 KB) Komentarze.. Cele lekcji: Po lekcji uczeń potrafi: • Wskazać w tekście czasowniki.. Rzadziej czasowniki niedokonane i dokonane różnią się przyrostkami.Temat lekcji: Czasowniki dokonane i niedokonane.. Klasa 6 Polski.. Musimy zatem przypomnieć sobie, kiedy czasownik nazywa czynność zakończoną, a kiedy taką, która trwa i nie wiadomo, kiedy się skończy.3.. Czym rozni sie strona czynna od strony biernej?. Uzupełnij tabelkę brakującymi czasownikami w odpowiednim trybie nie zmieniając ich formy (liczby, osoby, rodzaju).Czasowniki dokonane i niedokonane - Czasowniki dokonane i niedokonane - Czasowniki dokonane i niedokonane - Czasowniki dokonane i niedokonane .. Klasa 5 Klasa 6 Polski..

Czasowniki dokonane i niedokonane Przebij balon.

Duże wrażenie wywarła na mnie historia Nemeczka.. W nawiasach określ ich osobę, liczbę, czas i tryb.Czasownik - sprawdzian w klasie szóstej.. Był to niski, jasnowłosy chłopiec.. Podaj jeden przykład takiej strony.. Przeczytaj dokładnie poniższy tekst.. Co to jest osobowa forma czasownika?. wg Schoolleczna.. Czasowniki dokonane w czasie przyszłym odmieniamy tak jak czasowniki niedokonane w czasie teraźniejszym.. Czym różni się strona czynna od strony biernej?. czynna|bierna|zwrotnaZgłoś błąd W zdaniu: Przemek skaleczył się występuje strona: zwrotnaZgłoś błąd Mateusz jest fajny.Dziś przypomnimy sobie, czym są czasowniki dokonane i niedokonane Czesio Czasownik to pracowity chłopak.. • Odróżnić formy osobowe od nieosobowych.. Co to są czasowniki przechodnie?. bezokolicznik dokonany/niedokonany teraźniejszego dk ndk kopię Kopnąć Kopać Machać Machnąć zdmuchnąć zdmuchiwać Przeciąć Przecinaćumiem.. b) dokonane już się wydarzyły lub były a niedokonane się nie wydarzyły albo jeszcze trwają c) Nie rozumiem tej zasadyCo to są czasowniki dokonane?. wg Justyna155.. Tam, gdzie nie można utworzyć formy czasu teraźniejszego wstaw kreskę.. CZAS TERAZNIEJSZY I PRZESZY.Sprawdzian z wiedzy o czasowniku - klasa 6. pomagalem, malujesz, beda gotowali, beda rysowac.Czasownik -niedokonany).Plik Czasownik sprawdzian kl.5.doc na koncie uzytkownika najlepsze1234 folder Klasa 6 Data dodania: 16 gru 2011.. Czasowniki dokonane i niedokonane..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt