Czy można prowadzić samochód z nogą w gipsie

Pobierz

Gips założony jest od uda do miejsca powyżej kostki.. W tym momencie decyzyjny jest policjant, który może stwierdzić, że sposób w jaki kierujemy autem stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu lub pasażerów.w dniu 20.02.2016r doznałem złamania kostki bocznej prawej nogi bez przemieszczenia , nie mam założonego gipsu tylko ortezę, czy jest możliwość, abym za tydzień założył stabilizator z usztywnieniem i mógł prowadzić samochód, ponieważ mam bardzo waży wyjazd.Wiecie, że można prowadzić auto z jedną ręką w gipsie?. - napisał w Technika jazdy: Połamałem rękę i lekarz zalecił aby ręka była usztywniona w gipsie przez 6 tygodni.. Próbowałem, jeździ mi się normalnie nie mam problemu z hamowaniem awaryjnym.. Pytania .. To jednak jeszcze nie oznacza, że kierowca nie może zostać ukarany przez funkcjonariuszy.. Stąd moje pytanie.. Ma ktoś jakieś doświadczenia, a nie jak w necie wszędzie 'teoria'?Ręka w gipsie, a ubezpieczenie pojazdu Istnieją bardzo poważne przesłanki do odmowy wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela w przypadku, gdy kierowca prowadził samochód z ręką lub nogą w gipsie.Czy mając gips mogę prowadzić?. Większość osób będzie miała z tym problem, ale część spokojnie da radę.Prowadzenie samochodu z ręką w gipsie lub nogą nie jest zabronione przez polski kodeks drogowy, o ile kierowca auta panuje nad nim - jest w stanie w bezpieczny sposób prowadzić auto..

Czy można prowadzić samochód z ręką w gipsie?

W zasadzie w prawie o ruchu drogowym nie ma przepisu zabraniającego prowadzenia samochodu z ręką w gipsie.. Zrobiłem salto i rąbnąłem .Jednak gdy trzymamy telefon przy uchu, to nie dość, że rozprasza nas rozmowa, to jeszcze prowadzimy samochód jedną ręką, a z niektórymi manewrami wtedy po prostu nie można sobie poradzić.. Jeżeli dojdzie do wypadku czy kolizji z powodu naszej tymczasowej niesprawności z pewnością za to odpowiemy.. Oczywiście to jest trochę inaczej sformułowane :) Znajomy miał rękę w gipsie i podczas jazdy zatrzymała go policja do zwykłej kontroli.. - Forum dyskusyjne w INTERIA.PL - Mam złamaną nogę, ale jak próbowałem prowadzić samochód, to nie ma problemu,.Ech, jak miło wspomnieć stare czasy, gdy się na junkersie z nogą w gipsie jeździło :) gryziu liil (EM) / 2007-12-27 16:22:20 / [ dodaj nową odpowiedź ]Zgodnie z przepisami bezpieczeństwa ruchu drogowego nie wolno prowadzić pojazdu jeśli masz niesprawne kończyny.. Nie wiem dokładnie kiedy mi go ściągną.. Czy kierowca ze złamaną ręką musi się liczyć z mandatem?. Posty (66) ekran 2 z 3.. Często wymaga to mocnego skrętu, a nawet przełożenia dłoni na kierownicy.Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Czy mam iść z nogą w gipsie do szkoły?. Kiedy się zorientowali w jego stanie dostał mandat i zabronili mu dalszej jazdy.Co prawda nie mialem tego na reku, ale chyba pomoge..

Czy mogę prowadzić auto z ręką w gipsie?

Problem w tym czy egzaminatorzy będą wyrozumiali i pozwolą mi .. W omawianym przypadku pracownik stawił się do pracy w przeświadczeniu, że jest gotowy do jej podjęcia.. C z orteza stawu skokowego (prawa noga) z niepelna ruchomoscia stawu skokowego (z reszta po dzis dzien :( ), nie moglem wykonac pelnego przysiadu, nie bylem w stanie utrzymac rownowagi na prawej nodze, bylem jeszcze podczas leczenia w poradni specjalistycznej i nie bylo problemow ;)Czy można prowadzić auto po urazie ścięgna Achillesa?. Szkoła - zapytaj eksperta (800) Szkoła - zapytaj eksperta (800) Wszystkie (800) Język angielski (612) Język polski (0) Matematyka (0) Biznes i .Odpowiedzi szukał reporter, Marcin Walków: Można prowadzić samochód ze złamaną ręką - prawo tego nie zabrania.. Wyrzuciło mnie jak z katapulty.. To samo dotyczy opatrunku na ręce, złamanej nogi czy kołnierza ortopedycznego.. Ostatnio wracałam z imprezy i kolega dał mi .Noga w gipsie nie oznacza niezdolności do pracy.. Nie istnieje przepis, który w sposób jednoznaczny zakazywałby prowadzenia samochodu ze złamaną ręką, nogą bądź też w ortopedycznym kołnierzu.Czy można prowadzić auto z nogą w gipsie.. Z treści pytania można wywnioskować, że pracownik nie otrzymał lub nie przedstawił zaświadczenia lekarskiego, które stwierdzałoby, że jest niezdolny do pracy.Czy możemy prowadzić samochód z ręką w gipsie?.

Post navigationCzy można prowadzić auto z ręką w gipsie?

Policjant, widząc za kierownicą osobę z ręką w gipsie nie zatrzyma auta i nie wystawi.Nie ma przepisu, który jednoznacznie zabraniałby prowadzenia pojazdu ze złamaną nogą, ręką lub w kołnierzu ortopedycznym.. Czy można prowadzić samochód z ręką w gipsie?. Moge jeździć normalnie, bo załatwić coś sobie podjade bez problemu, ale jakby załóżmy mnie złapali do kontroli to co wtedy?. Sprawdzimy to.. Jak myślicie, który kierowca lepiej wykona manewr omijania pieszego wybiegającego na jezdnię - ten z ręką w gipsie czy ten sprawny fizycznie po jednym piwie?. Dodaj odpowiedź: Imię: E-mail: (opcjonalnie, nie będzie widoczny) Pytanie: Inne pytania: Czy przekroczenie prędkości o 50 km/h na drodze nie w terenie zabudowanym czyli: eskpresowa, autostrada, krajowa również .Mariusz Stec doznał podczas Rajdu Elmot poważnej kontuzji stopy - wszystko zdarzyło się w dość nietypowych okolicznościach.Maraton w Amsterdamie: Noga w gipsie, wypadek i operacja.. Szkoła - zapytaj eksperta (612) Szkoła - zapytaj eksperta (612) Wszystkie (612) Język angielski (592) Język polski (0) Matematyka (0) Biznes i .Zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym usłyszała w Kluczborku 21-latka, która prowadziła samochód z nogą w gipsie..

Piotr Żbikowski Siny i opuchnięty palec po gipsie - odpowiada Lek.

§ jazda samochodem (odpowiedzi: 5) Witam, nie mam prawa jazdy, choć umiem jeździć samochodem.. Jeśli jednak policjant uzna, że osoba w tym stanie nie może kierować pojazdem, ponieważ stwarza to zagrożenie z powodu braku sprawności, może zakazać dalszej jazdy.Czy można prowadzić samochód ze złamaną nogą?. Obowiązuje bezwględny zakaz używania telefonu komórkowego, chyba, że .Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Czy wolno chodzic z noga w gipsie?. Tomasz BudlewskiPrzepisy w żaden sposób tego nie regulują i na dobrą sprawę możemy prowadzić samochód z ręką czy nogą w gipsie… do pierwszej kontroli drogowej.. Przechodzilem badania lekarskie na kat.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Chodzi o prawą nogę i auto manualne.. Chodzi o prawą nogę i auto manualne.. Posty (66) ekran 1 z 3.. Musimy pamiętać, że nie tylko złamana noga lub ręka mogą przeszkadzać nam w prowadzeniu.. Można to też robić w kołnierzu ortopedycznym lub z opatrunkiem na oku - o ile komuś to nie przeszkadza.. - odpowiada Lek.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Próbowałem, jeździ mi się normalnie nie mam problemu z hamowaniem awaryjnym.. Do wypadku doszło .Akurat na miesiąc przed egzaminem coś mi się z łękotką w prawym kolanie stało podczas gry w "kosza" i założono mi gips.. W trakcie kontroli drogowej mogą być kłopoty, jeżeli policjant uzna, że tak jest.. Locio 2015-07-27 09:05:20:Mam noge w gipsie 2 miesiące prawie już, gips przed kolano i tak się zastanawiam nie raz jak to jest z prowadzeniem auta?. Jestem kierowcą zawodowym.To zależy, na ile ręka jest tym gipsem unieruchomiona - czy gips upośledza możliwość prowadzenia auta.. Auto już prowadziłem z gipsem i jakoś za bardzo nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu z powodu nogi..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt