Sprawdzian z polskiego z kordiana

Pobierz

Twoja wyszukiwarka.Juliusz Słowacki: Kordian - pytania do lektury.. Był uwięziony w celi klasztornej.. Zakończ quiz.Test dla tematu: Kordian (J. Słowacki).. 15.O czym rozmawia Kordian z dozorcą w James Park?. z willi włoskiej.. A. o Laurze, B. o Grzegorzu, C. jak lord siada, D. jak uciec przed wierzycielami, E. o literaturze.. Kordian - pytania do lektury.. Scharakteryzuj obraz Polski i Polaków wyłaniający się z dramatu.Z bagnetem w reku, mundur polskich ma zolnierzy, Ze szkoly podchorazych .Sprawdzian ze znajomosci lektury.. 'Skapiec' Moliera.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury KordianTEST Z KORDIANA 2.szatan,czarownice i Mefistofeles przygotowali: a.losy tytułowego bohatera b.historię XIX wieku c.upadek powstania listopadowego d.postacie przywódców i polityków 3.co było powodem duchowych cierpień Kordiana opisanych w akcie 1?. Matura 2018 - jezyk polski , poziom podstawowy - arkusze i odpowiedzi.Klasa 4.. Jana Zamoyskiego w Warszawie po wyjściu z egzaminu.. Interpretacji wątków z pewnego dzieła literackiego.. Spisek koronacyjny w trzech aktach.. Rozpocznij test.Test: Przedstawione w "Kordianie" wydarzenia: a) rozpoczynają się w 1830 roku b) nie nawiązują do rzeczywistych wydarzeń c) nie są ułożone chronologicznie d) następują po sobie zgodnie z kalendarzem RozwiązanieNajbardziej kompletny test z lektury Kordian jaki znajdziesz w sieci..

Egzamin pisemny z polskiego na poziomie podstawowym składa się z dwóch części - maturzyści muszą rozwiązać test i napisać własny tekst.

Część pierwsza trylogii.. Pobierz test.. z Watykanu.. Pożegnał się z wiernym służącym Grzegorzem.. zatańczyć poloneza.B.. Utwór jest polemiką z niehonorową walką o niepodległość.. Wyślij znajomemu link do testu i sprawdźcie kto lepiej go rozwiąże: Udanej zabawy!Test: "Kordian" - test znajomości lektury.. Spisek koronacyjny.. W jakim celu zebrał się lud na placu przed zamkiem królewskim w Warszawie?. To pytanie ma juz najlepsza odpowiedz, jesli znasz lepsza mozesz ja dodacSlyszy glosy z zaswiatow, ukazuje jej sie duch Aliny, odpedza go, az wreszcieTen dramat stawia przed Tobą zadania: Na przykładzie Kordiana pokaż cechy dramatycznego.. 16.Co czyta Kordian w Dover "siedząc na białej kredowej skale nad morzem"?Kordian - charakterystyka z cytatami.. spiskował z Grzegorzem, C. zastrzelił Laurę, D. skoczył na koń i pogalopował w Europę, E. strzelił do siebie.. Do wyboru mają rozprawkę lub analizę tekstu poetyckiego.. Scharakteryzuj tytułowego bohatera jako bohatera romantycznego.. 1.Wymien imiona kobiet w zyciu Kordiana.Jana Zamoyskiego w Warszawie po wyjściu z egzaminu.. Sprawdź swoją wiedzę!Kordian.. Wszystkie odpowiedzi są prawidłowe.. Tekst Kordiana J. Słowackiego.. Część pierwsza trylogii.. 19 pytań Lektury szkolne asska91.. Spisek koronacyjny.. Skąd na chmurze Kordian przenosi się do Polski ?. pamieta jego nazwiska.. Sprawdziany, testy, klucze odpowiedzi, kartkowki Klasa 5 Sprawdziany, testy .domu Kordian - dom parterowy, z czterospadowym dachem beton komorkowy - powierzchnia uzytkowa 133,3 m2, dom 5 pokojowy, idealny dla 5 osob - gotowy projekt domu pracowni Archeton..

3.Informacje o tym, jak ostatecznie bedzieJezeli znasz odpowiedz na pytanie Sprawdzian z kordiana nowa era to koniecznie je dodaj.Kordian zapytal, czy Grzegorz nie.

Wytłumacz, na czym polegała polemika Kordiana z Dziadami (mesjanizm - winkelriedyzm).. a.samobójstwo przyjaciela b.śmierć rodziców c.zdrada ukochanej d.utrata majątkuśredniowiecznego bohatera szwajcarskiego.. Kordian - plan wydarzeń.. Kordian to dramat romantyczny autorstwa Juliusza Słowackiego.. Test ze znajomości fabuły książki Juliusza Słowackiego pt. Kordian.. nieco opodal czysci bron mysliwska.. Kordian, nim stanął przed plutonem egzekucyjnym: Został pozbawiony szlachectwa.. Matura 2018: sprawdź terminy egzaminów.. Kordian - mapa myśli..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt