Wydarzenia fantastyczne opowieści wigilijnej

Pobierz

TABELKA BOHATEROWIE WYDARZENIA realizm Ebenezer Scrooge, Fred, Tim, Bob Wszystko, co dzieje się do momentu, w którym Ebenezer wraca do domu: wydarzenia w kantorze, rozmowa z Bobem, spotkanie z Fredem, kolacja w jadłodajni, powrót do domu.. Życie składa się dla niego z okazji do zarobku.. 23 października 2020 0 Przez admin .. "Fantastyczne opowieści wigilijne" to antologia, na którą składa się trzynaście świątecznych opowiadań, polskich i zagranicznych autorów fantastyki.. Ten najwyraźniej nie był do podarunku zbytnio przywiązany, bo sprzedał go pięć lat po śmierci Dickensa księgarzowi Francisowi Harveyowi podobno za sumę 50 .Opowieść wigilijna - plan wydarzeń wizyt trzech duchów: 1.. Wspólne interesy Scrooge'a i Marleya.. Nietypowa prośba .Wyobraźmy sobie temat "Pan Scrooge we współczesnej Warszawie".. (10-15 minut) Czas wydarzeń - XIX w., zima, wieczór i noc wigilijna, Boże Narodzenie.. "Fantastyczne opowieści wigilijne" to antologia świątecznych opowiadań najlepszych zagranicznych i polskich autorów fantastyki.. Koniec pracy.. 5.Opowieść wigilijna - plan wydarzeń.. Po śmierci jednego z właścicieli domu handlowego - Marleya - jego wspólnik Scrooge przejmuje zarząd nad firmą.. Postacie realistyczne: *Scrooge, *Bob Crachit, *Fred, *rodzina Freda, Boba, *chłopiec wysłany po indyka, *panowie z dobroczynnej organizacji.Plan wydarzeń..

Napisz wydarzenia realistyczne i fantastyczne z Opowieści Wigilijnej.

Wigilia Bożego Narodzenia w zakładzie handlowym Scrooge'a.. Zapisz w zeszycie wydarzenia (wybrane), które są realne, czyli prawdopodobne oraz fantastyczne: Wydarzenia realne: a) b) c) Wydarzenia fantastyczne: a) b) c) 5.. Dickens sporządził ją jako prezent dla swojego adwokata Thomasa Mittona.. Wybierz jeden punkt i rozwiń.. Odwiedziny ducha Jakuba Marleya.Wydarzenia realistyczne: *rocznica śmierci Scrooga, *nadchodzące święta, *odwiedziny siostrzeńca, *obiad z rodziną, *praca w kantorze.. Zaproszenie Scrooge'a na świąteczny obiad przez siostrzeńca.. Realistyczne: Scrooge, Crachitowie, siostrzeniec,kancelista.. Daje najj 1 Zobacz odpowiedź alanklej alanklej .. "Opowieść wigilijna" - plan wydarzeń.. Wizyty trzech kolejnych zjaw i przenoszenie Scrooge'a w przeszłość, teraźniejszość i przyszłość są dowodem na dominowanie w dziele fantastyki.. Wydarzenia: a) prawdopodobne: - praca Scrooge'a w wigilijny wieczór, - powrót do pustego, wyziębionego domu, - wizyta panów z organizacji charytatywnej, - wizyta siostrzeńca Scrooge'a w kantorze, b) fantastyczne: - odwiedziny Ducha Minionych Świąt, - wycieczka do przeszłości, - oglądanie samego siebie sprzed lat, wydarzenia realistyczne które mogą wydarzyć się w życiu a fantastyczne to takie które nie mogą np.latanie na świni xD.Świat fantastyczny i realistyczny w "Opowieści wigilijnej"..

LekG s. 8 8 Opowieść wigilijna ... postaci fantastyczne: ... 26.

Przeczytaj w Opowieści wigilijnej rozmowę w domu siostrzeńca na temat Scrooge'a, którą bohater mógł usłyszeć dzięki Duchowi Tegorocznych Świąt Bo- .4.. Daje najj jolantagasowska5 jolantagasowska5 17.12.2020 Polski Liceum/Technikum Proszę o pomoc!. Zakończenie pracy w przedświateczny dzień w kantorze.Zaproszenie Scrooge`a na obiad Bożonarodzeniowy przez siostrzeńca.. Przybycie dziwnej postaci.. Rozmowa z duchem.. Wewnętrzna przemiana kupca.. Najpierw oznajmia swą obecność na gałce w drzwiach, potem pokazuje się na kaflach pieca.Temat: Realizm i fantastyka w Opowieści wigilijnej.. To jedna z wersji historii.Różnią się liczbą rozdziałów i doborem przedstawionych wydarzeń.. Do kantoru przyszedł siostrzeniec Scrooge'a - Alfred.Manuskrypt "Opowieści wigilijnej" ma formę księgi oprawionej w czerwoną, marokańską skórę.. Ułóż w zeszycie podany niżej plan wydarzeń w sposób chronologiczny.. Nawiedzenie Ebenezera przez Marleya.. Podwładni boją się go, pracują u niego za niewielkie pieniądze .Fantastyczne: Duch Marley'a, Duch Przeszłych Świąt Bożego Narodzenia, Duch Teraźniejszych Świąt Bożego Narodzenia, Duch Przyszłych Świąt Bożego Narodzenia..

Nawiedzenie Ebenezera przez Marleya.Napisz wydarzenia realistyczne i fantastyczne z Opowieści Wigilijnej.

Treścią opowieści jest przygoda głównego bohatera, Ebenezera Scrooge'a, człowieka bardzo skąpego, który pod wpływem trzech duchów podczas jednej nocy przeżywa wielką przemianę i staje się serdeczny, ofiarny, miłosierny.Wydarzenia opisane przez Dickensa w "Opowieści wigilijnej" mają miejsce w XIX-wiecznym Londynie.. Ukazuje się on Ebenezerowi w noc wigilijną.. Napisz wydarzenia realistyczne i fantastyczne z Opowieści Wigilijnej.. Oschłość Scrooge'a wobec kancelisty i siostrzeńca w Wigilię.. Skąpstwo kupca i przepędzenie mężczyzn zbierających datki dla ubogich.. Mimo iż na koniec i tak narrator wraca do realizmu, wygląd (np. starzec o białych włosach w śnieżnobiałej tunice z gałązką zielonego ostrokrzewu w .Wydarzenia mają miejsce w Londynie w domu kupca Ebenezera Scrooge'a i w jego kantorze, w wigilię Świąt Bożego Narodzenia, w XIX wieku.. realistyczne- praca scrooge'a w kantorze , wypedzenie kolędników , życzenia freda i cała reszta.. Ciężkie dzieciństwo Scrooge'a.. Śmierć Jakuba Marleya i przejęcie przez Ebenzera Scrooge'a ich spółki.. A do tego audiobook i księzki do kupienia.Dlatego gdy niedługo po publikacji "Opowieści wigilijnej" zaczyna padać śnieg, angielskie media nazywają Dickensa podwójnym cudotwórcą - nie tylko sprowadza śnieg, ale też przywraca modę na Boże Narodzenie..

Wizyta w domu rodzinnym.Oprócz bohaterów rzeczywistych w Opowieści wigilijnej mamy postaci fantastyczne.

W całą historię wprowadza nas Jakub Marley, a właściwie jego widmo.. Powrót do domu Scrooge`a.. 3. śmierć wspólnika Marleya.. Niespodziewane pojawienie się ducha Marley'a w domu Scrooge'a.. Bohater "Opowieści wigilijnej" Charlesa Dickensa to chorobliwie skąpy bogacz, nieżyczliwy, bezwzględny, mający ludzi za nic.. - Boba Cratchita - w którego biurze było szczególnie zimno.. Postępuje nagannie moralnie.. Zdziwienie Scrooge'a.. Wydawać się może, że przedstawione wypadki rozgrywają się w ciągu kilku (czterech) nocy.. Zamknięcie kantoru i powrót Scrooge'a do domu.. Przybycie Ducha Przeszłej Wigilii.. fantastyka Duchy: Jakuba Marleya,Fantastyczne: Duch Marley'a, Duch Przeszłych Świąt Bożego Narodzenia, Duch Teraźniejszych Świąt Bożego Narodzenia, Duch Przyszłych Świąt Bożego Narodzenia Realistyczne: Scrooge, Crachitowie, siostrzeniec,kancelistaPlan wydarzeń "Opowieści wigilijnej" K. Dickensa.. Plan wydarzeń 1.. Odrzucenie Scrooge'a przez ojca.. Należy jednak pamiętać, że wszystko dzieje się podczas magicznej Wigilijnej Nocy oraz Święta Bożego Narodzenia.1.. Prowadzi ją sam już siedem lat.. Przez otwarte drzwi obserwował swojego pracownika.. Organizację fabuły w dziele Karola Dickensa można podzielić na dwie płaszczyzny: realistyczną oraz fantastyczną.. Odwiedziny Alfreda.. Często jego ofiarą padają ludzie biedni.. Określanie elementów świata przedstawionego w powieści Opowieść wigilijna.. W wigilijny wieczór Ebenezer Scrooge siedział w wyziębionym sklepowym kantorze.. Odwiedziny siostrzeńca Scrooge'a w biurze skąpca i zaproszenie na świąteczny obiad.. Odmowa podarowania datku na biednych.. Niewłaściwe traktowanie pomocnika przez Scrooge'a.. 2.Serwis na temat Opowieści Wigilijnej Karola Dickensa - streszczenie, plan wydarzeń, spis i charaktersytyka postaci.. Wyjaśnienie: Proszę liczę na naj !Od fantasy po cyberpunk i od science fiction po horror.. Miejsca wydarzeń (wybrane) prawdziwe: - Londyn, prawdopodobne: - dom Scrooge'a, - kantor, - ulice miasta, fantastyczne:Plan wydarzeń..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt