Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści

Pobierz

Na dzisiejszej lekcji: dowiesz się, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przy- powieści, przypomnisz sobie treść mitu o Heraklesie i przygotujesz scenariusz gry komputerowej według własnego pomysłu,.Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Wybierz jeden z podanych tematów.. Zapoznaj się z zasadami redagowania opowiadania: 2.. Zapoznaj się z treścią i konstrukcją wzorcowego opowiadania twórczego (Opowiadanie twórcze).. Pozdrawiam!Ważne: na wykonanie testu masz czas do godz. 15.00, ponieważ muszę sprawdzić i wprowadzić wyniki na platformę.. Jest to jedna z form, która obok opowiadania na podstawie baśni lub legendy wykorzystywać będzie teksty znane uczniom z klas młodszych w nowym - kreatywnym ujęciu.JAK NAPISAĆ OPOWIADANIE TWÓRCZE?. 1, 3, 4, 6 z podręcznika.. Napisz współczesną wersję przypowieści "O miłosiernym Samarytaninie" .. 2013-09-04 16:34:54; Napisz opowiadanie z punktu widzenia jednej z postaci występującej w przypwieści o synu marnotrawnym 2012-09-19 15:10:58; Napisz opowiadanie wzorujące się na przypowieści o synu marnotrawnym,ale rozgrywajaca sie współcześnie.. JAK NAPISAĆ OPOWIADANIE TWÓRCZE NA PODSTAWIE MITU LUB PRZYPOWIEŚCI?. Pamiętaj o budowie opowiadania oraz o limicie słów (minimum 100).. Przed przystąpieniem do pracy zapoznajcie się ze wskazówkami w załączniku oraz w podręczniku s. 269.Na podstawie wybranej przypowieści biblijnej ułóż opowiadanie osadzone we współczesnych realiach Studia w wielkim mieście - na podstawie przypowieści o synu marnotrawnym..

Czym jest opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?

Jest to forma wypowiedzi, w której przedstawia się przygody bohaterów znanych z mitologii lub z Biblii np. przeniesione w czasy współczesne.Język polski Klasa VI maj Temat: Jan napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Patrząc na zamieszczone obrazki spróbuj opowiedzieć współczesną wersjęjęzyk polski 20: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści .. Trzech przyjaciół spotkało się na zakończeniu roku szkolnego w ostatniej klasie gimnazjum.. Proszę wybrać losy Syzyfa albo Demeter.. Cookies Strona używa Cookies.. TEST JUŻ ODBYŁ SIĘ .. materiały do e-nauki przed lekcją online.. Opowiadanie napisz w zeszycie i wyślij zdjęcie do sprawdzenia do poniedziałku do godz.18.00.. Temat 1.. Pamiętaj, że Twoja praca powinna zawierać 200 słów.. Jak potoczyłyby się losy Syzyfa, gdyby zrozumiał, że popełnił błąd,twórcze na podstawie mitu lub przypowiešci?. Dzień dobry!. Poniższa prezentacja służy przypomnieniu, co to jest opowiadanie.Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Opowiadanie należy napisać w zeszycie przedmiotowym.. - ćwiczenia.. Pamiętaj, że podstawę Twojego wypracowania stanowi konkretny tekst literacki: baśń, legenda, mit lub przypowieść.. Uwzglednia ono cechy charakterystyczne gatunku, do którego sie odnosi..

(Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści).

Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?-Cechy opowiadania juz znasz.. Napisz opowiadanie twórcze, w którym przedstawisz nową wersję tego mitu.Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.. Zastanów się nad zadaniem 8 str. 271 z podręcznika.Szóstoklasiści już niebawem stworzą kolejną formę wypowiedzi pisemnej - opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Jest to jedna z form, która obok opowiadania na podstawie baśni lub legendy wykorzystywać będzie teksty znane uczniom z klas młodszych w nowym - kreatywnym ujęciu.Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. 3.JAK NAPISAĆ WSPÓŁCZESNĄ WERSJĘ BAŚNI, LEGENDY, MITU LUB PRZYPOWIEŚCI ?. Zwróć uwagę na poszczególne elementy : 3.. Byli najbliższymi sobie kolegami z tego samego sąsiedztwa.. Proszę również o zrobienie zad.. Opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieŠci Przydatne stowa, na przykd: rozpoczynajace opowiadanie:Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu, w którym przedstawisz dalsze losy pary bohaterów.. Dokładnie przypomnij sobie treść utworu oraz określ jego cechy gatunkowe..

...Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.

Opowiadanie odtwórcze.. Twoja praca po­ winna liczyć co najmniej 200 słów.. Mieszkali w niewielkim miasteczku i prowadzili mały sklepik.Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.. Wymyśl inne (nowe) wersje znanych mitów.. Do zobaczenia!. Samouczek Wskazanie tematu opowiadania Był szary, listopadowy .Szóstoklasiści już niebawem stworzą kolejną formę wypowiedzi pisemnej - opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Jest to właściwie pierwsze, co poznajemy wchodząc do szkoły podstawowej i coś, co będzie się za nami ciągnąć przez osiem lat podstawówki (bądź śledziło nas tam przez 6 lat, a następnie czyhało na nas w gimnazjum).Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. W wypracowaniu wykaż, że do­ brze znasz utwór Antoine'a de Saint-Exupery'ego.. (podręcznik, str. 269 - 270) Proszę przeczytać tekst w podręczniku (str. 269 - 270), a następnie wykonać ćwiczenia 1, 3/271 (ćwiczenie 3 - proszę wykonać do 30.04.2020 r. i wysłać do sprawdzenia).Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy to forma wypowiedzi, w której należy się odwołać do utworu wskazanego w temacie wypracowania.. Zapoznaj się z definicją- opowiadania twórczego na podstawie mitu czy przypowieści zamieszczonej w podręczniku na stronie 269./ przepisz ją do zeszytu..

2010-10 ...Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?

Przeanalizuj informacje o komponowaniu opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści - podręcznik strona 269.. Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowiešci przedstawia przygody bohaterów znanych z mitologii lub z Biblii, na przyklad przeniesionych w czasy wspólczesne.. Pracę należy napisać na komputerze w dostępnym edytorze tekstu .Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. 78% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 73% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.22.04 - 24.04.20 współczesne JAK ZREDAGOWAĆ OPOWIADANIE TWÓRZE?. Moi Drodzy, Waszym zadaniem jest napisanie opowiadania twórczego na podstawie poznanego mitu lub przypowieści.. Prace zostaną sprawdzone po powrocie do szkoły.. Opublikowano: 15 maj 2020.. Zadanie obowiązkowe - na ocenę.. Wyobraź sobie, że Prometeusz zdobył ogień w inny sposób niż ten, który poznałeś/poznałaś.. Ustnie udziel odpowiedzi na zad.. W każdym numerze omawiamy inną formę wypowiedzi wymaganą do egzaminu gimnazjalisty lub sprawdzianu ósmoklasisty.77% Daniel Defoe "Robinson Crusoe" - opowiadanie odtwórcze.. 2.Opowiadanie, w którym przyklad zycia codziennego opowiada o postępowaniu trzech sług z "Przypowieści o talentach".. O placówce; Historia; Sekretariat; Dyrekcja; Kadra; NowościTemat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. W gruncie rzeczy utrzymywali ze sobą kontakty od najmłodszego .- jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy - s. 216-217; - jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści - s. 269-271; - jak napisać charakterystykę - s. 35-37; - jak opisać przeżycia wewnętrzne - s. 70-72. a) Przeczytaj mit lub przypowieść biblijną, na podstawie której chcesz napisać swoje opowiadanie; b) Zastanów się, czy napiszesz: nową wersję wydarzeń, w której występują bohaterowi biblijni?Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści - ćwiczenia.. Przeanalizuj przykładowe opowiadanie.. Praca z zeszytem ćwiczeń str. 137 -141 " Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt