Rozszerzanie i skracanie ułamków klasa 4 ćwiczenia

Pobierz

Po skróceniu ułamek dwanaście osiemnastych równa się sześć dziewiątych.Karta pracy - rozszerzanie i skracanie ułamków zwykłych.. Cel dzisiejszej lekcji Uczeń: skraca i rozszerza ułamki zwykłe; doskonali umiejętnośćkorzystania z tabliczki mnożenia i dzielenia.. Gra 1 "Rozszerzanie ułamków"Konspekt lekcji matematyki w 4 klasie szkoły podstawowej.. Kopiuj do moich zasobów Podgląd Udostępnij.. Polub.. Zamień ułamki niewłaściwe na liczby mieszane: 3.. 3 i 4 Na zdjęcia ze zrobionymi zadaniami czekam do końca dnia!. Zapiszcie w zeszycie przed lekcją online przykłady: Przerobimy te przykłady wspólnie.. Ułamek dziesiętny 122 2.Ćwiczenie nr 8 do lektury "Katarynka".. Więcej.. Temat: Porównywanie ułamków.. Mat Zoo to bardzo fajna strona.. Polub.. Ta playlista dotyczy skracania i rozszerzania ułamków zwykłych.. Ćwiczenia; Sprawdź, czy umiesz.. Proszę obejrzeć trzy filmiki:Rozszerzanie i skracanie ułamków - Ćwiczenia do wydruku.. Materiał na okres 6-8 kwietnia: Temat: Rozszerzanie i skracanie ułamków.. - skracanie ułamków zwykłych - zamiana ułamków niewłaściwych na liczby mieszane - porównywanie ułamków zwykłych 1.. Dział: Ułamki zwykłe Klasa: V Prowadzący: Data: Treści nauczania: • Podstawa programowa: skracanie i rozszerzanie ułamków • Program nauczania: Matematyka z plusem Program nauczania matematyki dla drugiego etapu edukacyjnego (klasy IV - VI szkoły podstawowej), nr dopuszczenia DOKW-5002-37/08 Osiągnięcia .Rozszerzanie i skracanie ułamków zwykłych..

!Temat: Rozszerzanie i skracanie ułamków.

Klasa 5 Matematyka.. Zacznij rozwiązywać test!. Rozumie pojęcia: licznik, mianownik, kreska ułamkowa.. 2 Skróć .Temat: Rozszerzanie i skracanie ułamków.. Puzzle matematyczne dla kl. 4 - Skracanie ułamków zwykłych.. Mam 7 lat.. 1 Podziel licznik i mianownik każdego ułamka przez 5. a) 5/10 , 25/15 , 20/45 , 55/40 b) 10/50 , 75/95 , 25/85 , 550/405 zad.. : 4/165 (z podręcznika) i ćwiczenia do czwartku 21.05.2020 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem.. (W miejsce pytajników poszę wstawić odpowiednie znaki.). Dzielimy licznik i mianownik tego ułamka przez 2. dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć.. skróć ułamki i ułóż je w kolejności rosnącej.. Obejrzyj filmiki: rozszerzanie ułamków zwykłych: https: .. Zadania z ćwiczeń do zrobienia: z. Skracanie i rozszerzanie ułamków , V. Ułamki zwykłe , Klasa 4 , Matematyka z kluczem , Matematyka , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona .Temat: "Skracanie i rozszerzanie ułamków zwykłych"( część II).. Więcej.. Skróć ułamki: a) przez 2 b) przez 3: 2.. Julia 2016-11-06Zadania i ćwiczenia z matematyki - klasa 4.. Animacja.Temat: Skracanie i rozszerzanie ułamków - ćwiczenia.. Zapisz te ułamki pod rysunkami.1.2 Test Ułamki zwykłe, rozszerzanie i skracanie ułamków..

Skracanie i rozszerzanie ułamków 108 4.

Edytuj elementy.. Przywrócić automatycznie zapisane ćwiczenie: .Rozszerzanie ułamków to mnożenie, a skracanie (redukowanie) ułamków to dzielenie licznika i mianownika ułamka przez taką samą liczbę różną od zera.. Matematyka kl. 4 - Od kropki do kropki.. Rozszerzając lub skracając ułamek nie zmieniamy jego wartości.. Też spodobały mi się testy.. Na razie doszedłem do dodawania liczb 4-o cyfrowych.. Teraz przypominamy najważniejsze umiejętności.. Cel: Na tej lekcji dowiesz się na czym polega rozszerzanie i skracanie ułamków zwykłych.. Dzięki tej własności operacje rozszerzania i skracania ułamka często wykorzystujemy w działaniach na ułamkach.Skracanie i rozszerzanie ułamków.. Ułamki zwykłe-skracanie i rozszerzanie kl.4 .. Liczby mieszane 110 5.. W każdym prostokącie zamalowano pewną jego część Ułamki przedstawiają tę samą liczbę, czyli są sobie równe .. Rozszerzanie ułamków polega na pomnożeniu licznika i mianownika ułamka przez tę samą liczbę różną od zera.. Porównywanie niektórych ułamków 106 3. z zeszytu ( rozszerzanie i skracanie ułamków ) [ tak będę pisać ułamki np.: 5/10 , a ułamki z liczbami mieszanymi np.: 1 3/11 ]: zad.. Udostępnij Udostępnij wg Agnieszkagnutek2.. Wymagane logowanie .. Więcej formatów pojawi się w czasie gry w ćwiczenie..

Dodawanie i odejmowanie ułamków 115 7.

Szalone Liczby to strona matematyczna, na której znajdziesz nie tylko wyjaśnienie zagadnień matematycznych, ale także ćwiczenia, sprawdziany i całą masę innych pomocy naukowych.skracanie i rozszerzanie ułamków 2011-02-27 14:21:19 Zadanie z matematyki klasa 6 matematyka z plusem ,żółte ćwiczenia 2015-11-26 20:49:36 Proszę o pomoc jak najszybciej w zadaniu 5i 6 str 41 ćwiczenia matematyka z plusem klasa 4 2018-03-19 17:46:06I) Jeśli dwa ułamki mają jednakowe mianowniki, to większy jest ten, który ma większy licznik.. Aby umieścić tę prezentację na Twojej stronie internetowej, wystarczy skopiować ten kod HTML i wkleić go na stronie.Skracanie i rozszerzanie ułamków zwykłych.. II) Jeśli dwa ułamki mają jednakowe liczniki, to większy jest ten, który ma mniejszy mianownik.. SuperKid.pl : TYSIĄCE materiałów edukacyjnych.. Porównaj ułamki, wstawiając odpowiedni .Ułamki zwykłe 1. rozszerzamy i skracamy ułamki, by złamać szyfr, hasła: audiodeskrypcja oraz alfabet Braille'a.. Ćwiczenie nr 3 do artykułu "Ciekawe, dlaczego .Klasa 4 Zapiszcie temat lekcji z dzisiejszą datą(środa): Temat: Skracanie i rozszerzanie ułamków zwykłych - ćwiczenia.. Udostępnij Udostępnij wg Marzenawoj.. Zadania lekcji: Poznanie umiejętności skracania i rozszerzania ułamków.. Osadź.. Narysuj w zeszycie 2 kwadraty o boku 2cm..

Rozszerzanie ułamków.

Skraca ułamki mając daną liczbę przez która trzeba podzielić licznik i mianownik.dla mnie tez fajna tylko nie mumiem ułamek z skracania ; Filip Mateuszczyk 2017-01-28.. Osadź.. Jeśli poprawnie wykonasz trzy kolejne przykłady z jednego poziomu, możesz przejść na następny poziom.. Nazywam się Filip.. Animacja.. Edytuj elementy.. a) 2 5 przez 2 b) 5 7 przez 4 c) 7 9 przez 3 d) 4 .Ćwiczenia w skracaniu i rozszerzaniu ułamków zwykłych.. Klasa 4 Matematyka.. ZERO irytujących treści i reklam.. Inne ćwiczenia z matematyki dla kl. 4.. Przykład: ułamek dwanaście osiemnastych.. Oceń ten zasób: Tweet.. Przywrócić automatycznie zapisane ćwiczenie: .Skracanie ułamków polega na dzieleniu licznika i mianownika przez tę samą liczbę różną od zera.. Zapisuj przekształcenia.. Temat lekcji: Skracanie i rozszerzanie ułamków.. Zadanie domowe: Podręcznik, str. 165 zad.. Rozwiązywania zadań o skracaniu i rozszerzaniu ułamków uczyliśmy się w klasie czwartej.. Mnożenie ułamka przez liczbę naturalną 118 Powtórzenie 120 Ułamki dziesiętne 1.. Na przykład: R1PtrTvnIpCPL 1.. Aktualna ocena: 4.0 / 5.. Poziom A Rozszerz ułamek przez podaną liczbę.. Rozszerzanie ułamków.. Otrzymasz dostęp do wszystkich klasówek i testów, oraz płatnych artykułów przez dwie godziny ( 120min )!Rozwiąż zad.. Aby wyświetlić prawidłowe rozwiązania i wynik Twojego testu, wyślij SMS o treści AP.TFU4 na nr 73068.. Poprowadzi ją nauczycielka M.Rozszerzanie i skracanie ułamków, klasa IV szkoły podstawowej.. Dowiesz się z niej, co to są ułamki równoważne, jak powstają i czy oznaczają tyle samo.. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :) Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.3.. Zadania do wykonania samodzielnego do zeszytu (Magda robi trzy pierwsze polecenia) z zeszytu ćwiczeń 9 i 10/65 (dla chętnych)Ułamki zwykłe 25 V Ułamki zwykłe Skracanie i rozszerzanie ułamków - karta pracy V.3.1 Wykonaj polecenia.. Jeden podziel na 2 równe części , a drugi na cztery równe części.. wykonać zadania - ćwiczenia - str. 62 i 63 2) Temat: Rozszerzanie i skracanie ułamkówKlasa 4.. Ułamek jako część całości 103 2.. Podpisz pod każdym kwadratem jaką część pomalowałeś na czerwono.. Wymagane logowanie .. Więcej formatów pojawi się w czasie gry w ćwiczenie.. OBEJRZYJ FILMY.20.04.2020 klasa 4a -matematyka .. Rozszerzanie i skracanie ułamków.. Materiały w roku szkolnym 2019/2020..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt