Plan wydarzeń we fragmencie lektury o psie który jeździł koleją

Pobierz

Samodzielna podróż psa do Turynu i Rzymu.. Plan wydarzeń (1) Planner tygodniowy (1) Plansza (9) Plansze (6) Plansze demonstracyjne (1) Plansze edukacyjne (71) Plastyka (11)- uczniowie czytają w całości lub we fragmentach książkę w klasie pod kierunkiem nauczyciela, -uczniowie czytają książkę samodzielnie w domu.. Przyjaźń Lampo i zawiadowcy stacji.. Fragment jakiej piosenki powinien być Twoim życ.. Odwiedź mnie na Facebooku: PIES PRZYJACIELEM CZŁOWIEKA.. zosia1011 4 lata temu.. Lampo jest wiernym towarzyszem zawiadowcy, zawsze do niego wraca, gdziekolwiek by nie był.. Najbardziej podobała mi się historia z jedzeniem z .O psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego, traktujące o losach psa o imieniu Lampo.. Opis fabuły.. Akcja utworu dzieje się we Włoszech.Pewien zawiadowca znajduje na stacji kolejowej kundelka, przygarnia go i nazywa Lampo (wł.. Temat dnia: Spotkania z LAMPO, bohaterem lektury R. PISARSKIEGO "O psie, który jeździł koleją".. Streszczenie szczegolowe.Książka Romana Pisarskiego opowiada o psie, który podróżował pociągami.. Odpowiedz.. a) Marittima b) Marittia c) Morittima d) Merittima 3) Kto nazwał psa Lampo?W książce pt. " O psie , który jeźdźił koleją " opisane są przygody psa Lampo, który lubił podróżować pociągami.. Najlepsi w tym miesiącu .. Ułóż plan wydarzen pod tytułem o psie który jeździł koleją Ps..

Przeczytaj recenzję O psie, który jeździł koleją.

"O psie, który jeździł koleją" to książka opowiadająca o losach Lampo i ludzi, których spotykał na swej drodze.Książka O psie, który jeździł koleją autorstwa Pisarski Roman , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 16,99 zł .. Przedstawiam cykl pracy z lekturą w klasie III - R. Pisarski ,,O psie, który jeździł koleją".. Zawsze trafiał tam, gdzie chciał.. Jest to propozycja do zajęć realizowanych przynajmniej przez tydzień.o psie, ktÓry jezdziŁ kolejĄ - roman pisarski - streszczenie szczegÓŁowe admin, śr., 11/12/2008 - 17:38 Translator Polsko Niemiecki - Niemiecko Polski - darmowe tłumaczenie tekstów1) Podaj autora książki "O psie, który jeździł koleją" a) Radosław Pilarski b) Roman Pisalski c) Robert Wisarski d) Roman Pisarski 2) Podaj nazwę stacji, na którą przybył pies.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Etykiety: Język Polski, Lektura.. Jej pierwowzorem był Lampo, kundelek pochodzący z Włoch.Lampo, kundelek o niebywałych umiejętnościach - potrafił samodzielnie podróżować koleją.. Był przebiegły i pomysłowy .. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Pomysł napisania opowiadania o Lampo powstał, kiedy Roman Pisarski poznał historię psa, która została opisana we włoskiej gazecie..

Lektura: O psie, który jeździł koleją;Lektury.

Pies jeźdźił pociągami w różne strony kraju .. bez ściągania ze stron internetowych!. Skomentuj.. Udostępnij.. Plan wydarzeń 1.. Od czego Lampo miał złamane dwa żebra i nogę: · wpadł pod pociąg; · został zakleszczony przez drzwi wagonu; · został pogryziony przez inne psy.Plik O psie który jeździł koleją plan wydarzeń.odt na koncie użytkownika ana1981m • folder Lektury • Data dodania: 9 paź 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Jak dobrze znasz lekturę O psie który jeździł koleją.. Lampo ulubieńcem rodziny kolejarza.. Świetne karty pracy!. 3 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. pomożesz ?. Marta.G 3 lata temu.. Jest lekturą szkolną, co sprawia, że już w dzieciństwie młody człowiek może sięgnąć po historię dzielnego czworonoga.Książka Romana Pisarskiego oparta jest na prawdziwej historii.. bez ściągania ze stron;Utwór "O psie, który jeździł koleją" opowiada historię o dzielnym psie Lampo po części opartą na faktach.. -Chcesz wesprzeć rozwój kanału?. KaŜdy, kto spojrzy na mapę, znajdzie je od razu.. Zawiadowca zaprzyjaźnia się z psem.. Udostępniamy tutaj dokładny opis oraz charakterystykę bohatera: jej powiązania i motywacje.Opracowanie lektury dla klasy 3 - O psie ktory jezdzil koleja..

2011-03-20 16:01:44Ułóż plan wydarzen pod tytułem o psie który jeździł koleją Ps.

Jest to wzruszająca historia o przyjaźni między człowiekiem i zwierzęciem.. Podstawowa; .. Codzienne podróże na stację i wieczorne powroty do domu zawiadowcy.. Na cholewie, a takŝe naZapomniałeś, kim jest Lampo, postać w lekturze O psie, który jeździł koleją, Pisarski Roman?. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.ROMAN PISARSKI O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ I Włochy to piękny i malowniczy kraj na południu Europy.. Zainteresowanie prasy historią dzielnego podróżnika.. Książka po raz pierwszy została wydana w 1967 r. Akcja dzieje się we Włoszech w latach 60 - tych XX w., zaś głównym miejscem akcji jest stacja kolejowa w Marittimie.Dlaczego po całym kraju rozeszła się wieść o cudnym psie: · był niesamowicie mądrym psem; · był jedynym psem- pracownikiem kolei; · podróżował koleją do różnych miast.. Akcja książki rozgrywa się we Włoszech.. Lampo odprawia pociąg razem z zawiadowcą.. Mają kształt ogromnego buta..

... (jeden z wielu) test z lektury?

"O psie, który jeździł koleją" to książka, która rozczula nie tylko miłośników tych zwierząt!. 6.prosze o streszczenie o psie który jezdził koleją 2010-02-08 20:02:00 "O Psie ,Który Jeździł Koleją " 2016-05-21 14:10:53 Plan wydarzeń z książki " przygody Tomka Sawyera " .. Wszyscy kolejarze lubili zwierzaka.. Autorem książki ,,O psie, który jeździł koleją" jest:Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury O psie, który jeździł koleją, którą napisał Pisarski Roman, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie.LAMPO - O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ - KARTY PRACY .. Kolejne ucieczki Lampa.. Zawiadowca odwdzięcza mu się miłością i troską (np. leczy psa po jego trudnym powrocie z Sycylii).O psie, który jeździł koleją - Plan wydarzeń.. Pies odwiedza Piombino.. O psie, który jeździł koleją - streszczenie, plan wydarzeń .. Wypadek na stacji w Paola.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Pies dostaje imię.. Pojawienie się kundelka ma stacji w Marittimie.. Najważniejsze informacje o lekturze - Książka po raz pierwszy została wydana w 1967 roku.. Wielokierunkowa aktywność uczniów: Przyrodniczo-społeczna: Pies przyjacielem człowieka, znane miasta we Włoszech, kierunki świata.. O psie, który jeździł koleją to piękna opowieść o przyjaźni psa z człowiekiem.. Plan wydarzeń.. Lektury (Język polski) Zadaj pytanie REKLAMA.. Lampo to główny bohater opowiadania, który wykazuje się sprytem, inteligencją i odwagą.. Przybycie psa do domu kolejarza.. Pojawienie się na stacji w Marittimie psa imieniem Lampo..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt