Lektury obowiązkowe egzamin ósmoklasisty 2021 genially

Pobierz

Nasza prezntacja w Genially zawiera zdjęcia i cytaty.. Znajomość jakich lektur obowiązuje podczas niego zdających?. Henryk Sienkiewicz - "W pustyni i w puszczy".Poniżej opublikowaliśmy listę lektur obowiązujących na egzaminie ósmoklasisty.. Charles Dickens - "Opowieść wigilijna" Aleksander Fredro - "Zemsta" Jan Kochanowski - wybór fraszek i trenów, w tym tren VII i VIIILista lektur obowiązkowych zawiera książki, które trzeba przeczytać przed egzaminem ósmoklasisty 2021.. If playback doesn't begin shortly, try restarting your device .Po wprowadzeniu zmian lista lektur obowiązkowych dla klas VII-VIII szkół podstawowych to: Charles Dickens "Opowieść wigilijna", Aleksander Fredro "Zemsta", Jan Kochanowski - wybór fraszek .Lektury obowiązkowe - egzamin ósmoklasisty 2021: Charles Dickens, "Opowieść wigilijna"; Aleksander Fredro, "Zemsta"; Jan Kochanowski, wybór fraszek i trenów, w tym tren VII i VIII; Aleksander Kamiński, "Kamienie na szaniec"; Adam Mickiewicz, "Reduta Ordona", "Śmierć Pułkownika", "Świtezianka", "Dziady" cz.Rok szkolny trwa w najlepsze, a ósmoklasiści intensywnie przygotowują się do egzaminu.. Zmiany w wykazie lektur szkolnych dotyczą wszystkich etapów nauczania.. Lektury obowiązkowe na egzaminie ósmoklasisty w roku 2021. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek 16 grudnia podpisał nowelizację rozporządzenia dotyczącego matur i egzaminu ósmoklasisty..

Copy ...Lektury na egzamin ósmoklasisty z klas 4-6.

Uwzględniają głównie lektury uzupełniające oraz zostały skonstruowane tak, aby nie zwiększać wymagań na egzaminie ósmoklasisty i na maturze.Egzamin ósmoklasisty z polskiego 2021 lista lektur obowiązkowych omówienie.. Charles Dickens - "Opowieść wigilijna"; Aleksander Fredro - "Zemsta"; Jan Kochanowski - wybór fraszek i trenów, w tym tren VII i VIII; Aleksander Kamiński - "Kamienie na szaniec"; Adam Mickiewicz: "Reduta Ordona", "Śmierć Pułkownika", "Świtezianka", "Dziady" cz.Lektury obowiązkowe na egzamin ósmoklasisty 2021 są już znane.. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała listę zarówno lektur obowiązkowych na egzaminie ósmoklasisty 2021, jak i lektur .Egzamin ósmoklasisty 2021 - lista lektur obowiązkowych Egzamin ósmoklasisty w 2021 roku będzie nieco łatwiejszy dla tych, którzy nie przepadają za czytaniem lektur.. Ósmoklasiści będą musieli także zaznajomić się z wierszami naszej noblistki Wisławy Szymborskiej, a także Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Jarosława Marka Rymkiewicza.Nowa lista lektur 2021.. Adam Mickiewicz - "Pan Tadeusz" (polowanie oraz koncert Wojskiego) John Ronald Reuel Tolkien - "Hobbit, czyli tam i z powrotem"..

Sprawdź listę lektur obowiązkowych i ...Lektury na egzamin ósmoklasisty 2021.

Co się zmieniło?. Lista lektur obowiązkowych.. Nasi uczniowie potrafili znaleźć po kilka skojarzeń do każdego zdjęcia.Wykaz lektur do klasy ósmej obejmuje dzieła Juliusza Słowackiego, Adama Mickiewicza, Stefana Żeromskiego.. Oto lista lektur na egzamin ósmoklasisty: Charles Dickens, "Opowieść wigilijna"; Aleksander Fredro, "Zemsta";Lektury obowiązkowe na egzamin ósmoklasisty 2021.. Rafał Kosik - "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".. Do prezentacji wybrałyśmy takie, które w dosłowny, ale też w symboliczny, metaforyczny sposób odnoszą się do lektur szkolnych.. Ich lista została skrócona, jednak te, które na niej zostały należy przeczytać, żeby poznać bohaterów, problematykę etc., bo to m.in. będzie wymagane na egzaminie.Lektury obowiązkowe na egzamin ósmoklasisty 2021 - zredukowano wymagania egzaminacyjne.. Lektury na egzamin w 2021 r. to: 1) Charles Dickens, "Opowieść wigilijna"; 2) Aleksander Fredro, "Zemsta";Egzamin ósmoklasisty 2021 - lista lektur obowiązkowych.. MODYFIKACJE ARKUSZA.. Znajomość tych lektur, ich fabuły i bohaterów, będzie bowiem wymagana na egzaminie .Obowiązkowe lektury egzamin ósmoklasisty 2021..

Egzamin ósmoklasisty 2021 - lista lektur obowiązkowych.

Zmniejszenie zakresu treści sprawdzanych w zadaniach egzaminacyjnych, np. ograniczona będzie lista lektur wymaganych.Dzielimy się atrakcyjną wizualnie prezentacją, która może się przydać podczas powtórzeń przed Egzaminem Ósmoklasisty.. W roku szkolnym 2020/2021 na egzaminie ósmoklasisty będą obowiązywały wymagania egzaminacyjne, a nie - jak dotąd - wymagania określone w podstawie programowej z j.polskiego.. Zdjęcia pobrałyśmy ze strony Pixabay, która oferuje darmowe, legalne fotografie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt