Jak potoczyły się dalsze losy niewidomej dziewczynki katarynka

Pobierz

Zadzwonił do pewnego lekarza, który mieszkał w Paryżu.. Na głos muzyki dziewczynka ożywiła się i ucieszyła, jej usta uśmiechnęły się, na twarzy pojawiły się rumieńce, zaczęła płakać ze szczęścia.Napisz jak wyobrażasz sobie dalsze losy pana Tomasza i niewidomej dziewczynki w lekturze pod tytułem "Katarynka?. Bardzo bała się o to, czy odzyska wzrok.Panu Tomaszowi ukazała dziewczynka w granatowej sukience.. Pewnego dnia pan Tomasz wybiegł ze swego gabinetu z listą najlepszych okulistów.. W noweli Bolesława Prusa pt. "Katarynka" opisane są losy niewidomej dziewczynki i mecenasa Tomasza, który zdecydował się jej pomóc.. Różnili się wiekiem, ale to nie było przeszkodzą.. Ta wiadomość dała jej wiwlką nadzieję na normalne życie.Nie tylko to wywoływało uśmiech na jej ustach, również spacery wraz z panem Tomaszem do doktora i z powrotem bardzo ją uspokajały.. Lekarze twierdzili, że dziewczynka odzyska wzrok, ale będzie musiała przejść trudną operację.. Zawsze gdy do jej uszu docierały nuty tego instrumentu, podbiegała do niego aby ich posłuchać.musisz sama coś wymyślić np.Niewidoma dziewczynka pojechała na operacje na oczy do .. (wymyśl) operacje pokrył pan Tomasz gdy jechali do .. Pan Tomasz zapytał się dziewczynki jak ma na imię dziewczynka odp , że ma na imię .. (wymyśl) po kilku dniach dziewczynka wróciła do domu ..

-Nie bój się.Dalsze losy niewidomej dziewczynki z Katarynki.

Chwilę później dziewczynka odpowiedziała.. Nadszedł dzień, kiedy wbrew zakazowi pana Tomasza, na podwórko kamienicy wpuszczono kataryniarza.. Nie tylko to wywoływało uśmiech na jej ustach, również spacery wraz z panem Tomaszem do doktora i z powrotem bardzo ją uspokajały.. Najbardziej lubiła muzykę katarynek.. Kiedy dowiedzieli się, że kobieta jest w ciąży, wyprawili huczne wesele.. Darmowe rozwiązanie pracy domowej, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum studia Toggle navigation ZJak , twoim zdaniem potoczyły się dalsze losy zenka ?. Gdy pan Tomasz zorientował się, że mieszka naprzeciwko niewidomej dziewczynki, bez wahania postanowił jej pomóc.Na drugi dzień dziewczynka przeszła udaną operację.. Gdy pan Tomasz zorientował się, że mieszka naprzeciwko niewidomej dziewczynki, bez wahania postanowił jej pomóc.Niewidoma sąsiadka bohatera cieszyła się, że ma szansę znów widzieć.. -Dzień dobry- powiedział pan Tomasz.. Niestety kobieta nie chciała podjąć próby leczenia córki, ponieważ nie miała pieniędzy.. Po kilku miesiącach pan Tomasz orzenił się z mamą .Napisz ciąg dalszy Katarynki.. W noweli Bolesława Prusa pt. "Katarynka" opisane są losy niewidomej dziewczynki i mecenasa Tomasza, który zdecydował się jej pomóc..

Nadszedł dzień operacji dziewczynki.

Najbardziej lubiła muzykę katarynek.Napisz ciąg dalszy Katarynki.. Cieszyła się z tego powodu, lecz zastanawiała się jak odwdzięczyć się dobroczyńcowi, który jej pomógł.. Cieszyła się wtedy ponieważ słyszała wiele dwięków.. Cieszyła się wtedy ponieważ słyszała wiele dwięków.. Ta wiadomość dała jej wielką nadzieję na normalne życie.. -Dzień dobry.. Lekarze twierdzili, że dziewczynka odzyska wzrok, ale będzie musiała prześć trudną opaerację.. Był to jego dobry znajomy.Zastanów się jak mogły potoczyć się dalsze losy niewidomej dziewczynki lektura katarynka Zastanów się jak mogły potoczyć się dalsze losy niewidomej dziewczynki 1. Podaj po dwa tytuły (możesz korzystać z podręcznika) do wymienionych utworów._____wiersz_____baśń_____powieść lub opowiadanie_____teKatarynka - dalsze losy bohaterów.. Od kiedy dziewczynka umarła, stali się dobrymi przyjaciółmi.. Nadszedł dzień, kiedy wbrew zakazowi pana Tomasza, na podwórko kamienicy wpuszczono kataryniarza.. Rano, czwartego dnia po operacji wszyscy czekali na obudzenie się dziewczynki i byli pełni obaw, czy mała odzyska wzrok.Katarynka - dalsze losy bohaterów.. Mężczyzna postanowił więc finansować zabieg.Jak potoczyłyby sie dalsze losy niewidomej dziewczynki z katarynki Bohaterka Katarynki jej dalsze losy Napisz jak mogłoby wyglądać życie bohaterki KatarynkiBolesław Prus - Katarynka - Dalsze losy niewidomej dziewczynki - Opowiadanie..

A zamiast orkiestry grała trójka kataryniarzy.Jak potocza sie dalsze losy bohaterow?

2011-01-30 14:29:42Parę lat później odbył się ślub pana Tomasza z kobietą.. -Córeczko, ten pan chce żebyś poszła z nim do lekarza, który wyleczy twoje oczy.. Wszyscy z niecierpliwością przeżywali ten czas.. -Dobrze, ale ja matulu się boję!. Kto to przyszedł?. 2014-04-27 16:43:57; Zdarzenia odmieniające losy bohaterow i kierunek biegu akcji to: 2010-11-18 18:25:00; Napisz streszczenie pt: katarynka 2009-04-03 20:24:19 Lekarze uprzedzali jednak, że wzrok odzyska dopiero po czterech dniach od operacji.. Pan Tomasz już dwa dni po odkryciu, że dziewczynka jest niewidoma, dał jej matce adresy okulistów, których znał.. Na głos muzyki dziewczynka ożywiła się i ucieszyła, jej usta uśmiechnęły się, na twarzy pojawiły się rumieńce, zaczęła płakać ze szczęścia.Dopiero gdy kataryniarz kończył swój koncert, szła dalej ulicą do okulisty..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt