Przekształć zdania pojedyncze na złożone a wypowiedzenia

Pobierz

Wypaliłem dziurę w spodniach.. Zdanie złożone zawiera więcej niż jedno orzeczenie, np. Joachim przyniósł koc, który miał mnóstwo dziur.. 5 - strona 109Wypowiedzenie pojedyncze lub złożone , praca domowa?. a) Spóźniłem się do szkoły z powodu ulewy.. Rozlalem kwas.. Jednym z typów wybrzeży w Skandynawii są fiordy / fieldy.. 1.Jesteś dumny z osiągniętego sukcesu.. Narysuj wykresy utworzonych zdań.. b) Obrazy kolekcjonowane przez mojego wujka, mają dużą wartość historyczną.zdanie złożone z dwóch zdań składowych, oznajmujące, zdanie pojedyncze, oznajmujące, równoważnik zdania, wypowiedzenie wykrzyknikowe, zdanie złożone z czterech zdań składowych, oznajmujące.. Przygotowałem projekt .. (miałem, znajdowała się).. 4.Poproś rodziców o pozwolenie.Przekształć zdanie pojedyncze w złożone.. zdanie2.mam przeczytać utwór, który został napisany dla dzieci?. Aby uniknąć sztuczności wypowiedzi, możesz dowolnie uzupełnić zdania oraz zmienić szyk wyrazów.. b) Przyglądam się aktorom występującym w teatrze.. Miałem zajęcia w pracowni, która znajdowała się niedaleko domu.. Kłamca zasługuje na pogardę.. Na ziemi bowiem działy się okropne rzeczy.. Określ utworzone wypowiedzenia.. a ) Lubię zimę.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Przekształć zdanie pojedyncze na wypowiedzenie złożone podrzędnie ze zdaniem podrzędnym przydawkowym..

Przekształć zdania złożone w pojedyncze.

Pracowity zasługuje na szacunek.. W samą porę!. Poniższe zdania pojedyncze zamień na zdania złożone.. Pamiętaj, aby zachować sens wypowiedzi.. Państwem skandynawskim, które nie należy do Unii Europejskiej jest Finlandia / Norwegia.Wypowiedzenie rozpoczyna się wielką literą, a kończy kropką, wykrzyknikiem, znakiem zapytania lub wielokropkiem.. B)przekształć zdanie pojedyncze w wypowiedzenie złożone z imiesłowowym równoważnikami zdania Do Kumasi przyjechałem bez żadnego celu.zdanie złożone z dwóch zdań składowych, oznajmujące, zdanie pojedyncze, oznajmujące, równoważnik zdania, wypowiedzenie wykrzyknikowe, zdanie złożone z czterech zdań składowych, oznajmujące.. * Zdanie pojedyncze to zdanie, które zawiera jedno orzeczenie, np. To jest namiot.. 2016-04-11 18:47:37 Przekształć podane zdania pojedyncze na wypowiedzenia podrzędnie złożone , zastępując podmiot zdaniem podrzędnym podmiotowym.. Wypowiedzenia możemy podzielić na: zdania - czyli te wypowiedzenia, które zawierają orzeczenie (utworzone przez osobową formę czasownika), np.: - Nauczyciel prowadzi lekcję.. Na ziemi bowiem działy się okropne rzeczy.. Koledzy śmiali się.. Przekształć zdanie złożone: Widziałem, jak gaśnie zachwyt na jego twarzy - w zdanie pojedyncze..

Przekształć zdania pojedyncze na złożone... - Zadanie 15: Teraz polski !

Jeżdżę wtedy na łyżwach.. Przekształć podane zdania pojedyncze na wypowiedzenia podrzędnie złożone, zastępując podmiot zdaniem podrzędnym podmiotowym.. Nie lubiły goblinów ani się ich nie bały.10.. _____ b) Zrobiłem prezent mikołajkowy.. Przekształć zdania pojedyncze na złożone i proszę wskazać orzeczenia, np. - rzekłem.W poniższych zdaniach, opisujących państwa skandynawskie, podkreśl poprawne uzupełnienia.. Odczytujemy je jako złożony komunikat, w którym treści pojedynczych zdań mogą się uzupełniać, łączyć ze sobą, a nawet sobie przeciwstawiać.Przekształć podane zdania pojedyncze na wypowiedzenia podrzędnie złożone, zastępując podmiot zdaniem podrzędnym podmiotowym.. 3.Podane wypowiedzenie złożone z imiesłowowym równoważnikiem zdania przekształć na zdanie pojedyncze.. Zdanie złożone zawiera więcej niż jedno orzeczenie, np. Odyseusz myślał*, że za kilka tygodni* wróci do domu.. Przekształć podane zdania pojedyncze na wypowiedzenia podrzędnie złożone, zastępując podmiot zdaniem podrzędnym podmiotowym.. Umówiłem się na spotkanie .. b) Podczas koncertu usłyszeliśmy dźwięk telefonu komórkowego.. W samą porę!. Przekształć je w zdania złożone.. Wysłuchałem wypowiedzi chorych dzieci .. Przedstawiłem plan działania .Przekształć podane zdania pojedyncze w złożone- zamień wyróżnione kursywą wyrazy na zdania podrzędne..

3.Wypowiedzenia - zdania pojedyncze i złożone - YouTube.

a) Na wakacjach poznaliśmy chłopaka piszącego piękne wiersze.. Nie lubiły goblinów ani się ich nie bały.wypowiedzenie złożone z imiesłowowym równoważnikiem zdania.. a) Janek przyglądał się turystom zwiedzającym miasto.. Nazwij podkreślone części zdań pojedynczych oraz nowo utworzone wypowiedzenia.. Wykonywalem ćwiczenia.. Przekształć wypowiedzenia pojedyncze w złożone ze zdaniem podrzędnymprzydawkowym określającym - Brainly.pl.. 2.Dziwi mnie twoje postępowanie.. Dobrze, że mam długą kurtkę.PomoCy!. ; Byliście walecznym żołnierzem.Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. • .A)Przekształć zdanie pojedyncze w zdanie złożone podrzędnie Tu można zobaczyć obrządek wywodzący się z pradawnych czasów.. wzór:Paweł MARZYŁ , ŻE ODNIESIE ZWYCIĘSTWO w zawodach łuczniczych-----Paweł MARZYŁ O ZWYCIĘSTWIE w zawodach łuczniczych TEKKST DO PRZEMIENIENIA!. a) Uczniowie wierzyli, że Bartek zwycięży w zawodach.. Przekształć wypowiedzenia pojedyncze w złożone ze zdaniem podrzędnym przydawkowym określającym wyróżniony rzeczownik.Przekształć poniższe zdania pojedyncze na zdania złożone podrzędnie tak, aby rozwinąć podkreślone części zdań.. B. Biegliśmy bardzo szybko.Przekształć zdania pojedyńcze na wypowiedzenia złożone dopełniaczowo..

zad.1 przekształć podane wypowiedzenia złożone w pojedyncze.

Spotkamy się przed szkołą.. Zadzwoniłem do znajomego dyrektora dużej firmy .. Nazwa i insygnia orderu symbolizują, nawiązując do wyprawy Jazona do Kolchidy, rycerskie dążenie do osiągnięcia wysokich celów.Zadanie: przekształć zdania pojedyncze na zdania złożone a Rozwiązanie:a pada deszcz , więc wezmę parasol b nie przyszedłem do szkoły , bo bolała mnie głowa c siedzę w fotelu i jem orzeszki d odrobiłem zadanie , lecz zapomniałem o jednym ćwiczeniu orzeczenia pada , wezmę, nie przyszedłem , bolała, siedzę , jem, odrobiłem , zapomniałem podmiot deszcz, reszta zdań posiada .1.przekształć zdania pojedyncze za złożone , a wypowiedzenia złożone na pojedyncze.. Kłamca zasługuje na pogardę.. Byliście dobrym.. - MidBrainartOpracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Pracowity zasługuje na szacunek.. Największe połowy ryb w przeliczeniu na 1 mieszkańca ma Islandia / Dania.. Pogoda była wspaniała.. zdanie1:kiedy przeczytałem tytuł opowiadania, mocno się zniechęciłem.. Zadaj pytanie o zdaniu podrzędnym i zrub wykres.. zdanie3: odłożyłem obowiązkową lekturę zdanie4: po wyjaśnieniach mamy wróciłem do zadania proszeeeeeeeee.Przekształć zdania pojedyncze w złożone, zastępując rozwinięte przydawki odpowiednimi zdaniami podrzędnymi.. W zdaniu złożonym można wydzielić zdania składowe, czyli zdania pojedyncze, z których zostało utworzone zdanie złożone, np.Przekształć zdanie pojedyncze na wypowiedzenie złożone podrzędnie ze zdaniem podrzędnym przydawkowym.. Miałem zajecia w pracowni.. Alek napisał zdania pojedyncze.. - Słucham.1.. c) Kasia myślała o koniecznośći umycia zębów po .Podane zdania pojedyncze przekształć w wypowiedzenia złożone z imiesłowowym równoważnikiem zdania, tak aby powstała z nich logiczna historia.. Przekształć podany fragment tekstu tak, aby zamienić mowę niezależną na mowę zależną.. If playback doesn't begin .Przekształć podane zdania pojedyncze na wypowiedzenia podrzędnie złożone, zastępując podmiot zdaniem podrzędnym podmiotowym..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt