Plan wydarzeń w baśni kopciuszek

Pobierz

Czas nie jest jasno określony - działo się to "dawno, dawno temu".. Do Kopciuszka przychodzi wróżka i wyczarowywoje jej suienke, pantofelki i karocę 10.Baśń autorstwa Braci Grimm pod tytułem Kopciuszek, to bajka o szczęśliwym zakończeniu.. - Cierpliwe znoszenie złego traktowania przez dziewczynę.Napisz SZCZEGÓŁOWY* plan wydarzeń z baśni "Kopciuszek" Charles Perrault.. 2011-05-09 15:01:52; Szczegółowy plan wydarzeń LATARNIKA.. Siostry i macocha były nie pocieszone, a gdy zegar wybił północ Kopciuszek wybiegł z zamku.. Ponowny ożenek owdowiałego szlachcica.. 4.Uszycie przez zwierzęta pięknej sukni: a)pomaganie w ubieraniu siostrom przyrodnim.. Ciężki los dziewczyny.. Szczęśliwe zakończenie.. - Zamiana szczura w stangreta, 11.. Lekcja 2,3 - środa, piątek TEMAT: Dlaczego utwór Kopciuszek to baśń?. 0 ocen | na tak 0%.. 3.Zaproszenie na bal.. Podobnie nie wiadomo, gdzie się to działo - miejsce nie jest jasno określone.. Bohaterowie są scharakteryzowani poprzez swoje działania i .Poznam cechy baśni, dowiem się, czym różni się od bajki.. 5.Porwanie się sukni.. Udział Kopciuszka w balu.. - Zamiana dyni w karocę, 3.. - Niefortunny ożenek ojca Kopciuszka., 2.. 2013-02-13 21:42:26PLAN WYDARZEŃ BAŚNI PT. ,,KOPCIUSZEK" 1.. W niektórych utworach pojawiają się jednak sentencje zawierające pewne prawdy, które nie zawsze są bezpośrednio związane z losami bohaterów - np.Co to jest plan wydarzeń ramowy?.

Plan wydarzeń: 1.

Kopciuszek ubiera sie w sukienkę na bal, ale macocha daje kopciuszkowi warunek jak wyzbiera soję z popielnicy to ,,weźmie " ja na bal 8.. Było to trudne zadanie, ale w końcu dzięki pomocy ptaków Kopciuszkowi udało się je wykonać.. Wykorzystywanie biednej dziewczynki jako służącej przez macochę z dwoma córkami 2.Zaproszenie na bal przez królewskiego listonosza 3.Wyjazd macochy i jej dwóch córek, pozostawienie Kopciuszka w domu 4.Materiał dydaktyczny | 1.. - Niefortunny ożenek ojca Kopciuszka., 2.. Ciężki los dziewczyny.- Rozpacz Kopciuszka, 1.. - Powtórny ślub szlachcica, 7.. Dziewczynka źle traktowana przez macochę jest bohaterką takich baśni, jak: "Kopciuszek", "Królewna Śnieżka", "Jaś.. 2.Wprowadzenie się macochy z córkami: a)złe traktowanie dziewczynki.. Śmierć matki Kopciuszka i ponowne zaślubiny jego ojca.. - Zamiana jaszczurek w lokajów, 9.. Jedyną przeszkodą w pójściu na bal okazał się teraz brak odpowiedniego stroju.Wróżka przykazała jednak , by o północy dziewczyna wróciła do domu.. Małżeństwo ojca Kopciuszka z wdową..

Napisz szczegółowy plan wydarzeń do baśni słowik.

Przedstaw wniosek na temat działania sił dobra i zła w baśni.. 8.Wizyta księcia: a)Mierzenie pantofla przez przyrodnie siostry kopciuszka b)Przymierzenie buta przez kopciuszka.. 7.Zgubienie pantofelka: a) ucieczka Kopciuszka.. 8.Wizyta księcia: a)Mierzenie pantofla przez przyrodnie siostry kopciuszka b .Bajki i baśnie (3089) Cytaty (7322) Czasopisma (9912) Człowiek (25854) Fantastyka i Fantasy (2760) Filozofia (9102) Fotografia (38662) Historia (132792) .. Jaki jest plan wydarzen z kopciuszka.. Bohaterowie są scharakteryzowani poprzez swoje działania i .Temat: Cechy baśni na podstawie "Kopciuszka".. 23.03.20 Wpisz temat do zeszytu.. - Pojawienie się matki chrzestnej dziewczyny, 8.. Plan ramowy 1.. 2.Ogłoszenie o wielkim balu.. - Złe traktowanie dziewczynki przez macochę., 3.. Poznam baśnie braci Grimm "Kopciuszek" i "Czerwony Kapturek".. Akcja toczy się w domu Kopciuszka i na zamku.Ułóż ramowy plan wydarzeń przedstawionych w utworze Kopciuszek.. W baśni rządzi prawo kontrastuKopciuszek również chciał iść, ale macocha oznajmiła, że pozwoli jej pójść dopiero wtedy, gdy oddzieli wszystkie ziarnka maku od ziaren soczewicy.. 6.Zjawienie się wróżki: a)wyczarowanie przez wróżkę nowej sukni dla kopciuszka, b)wyczarowanie karocy.. 9.Ślub kopciuszka z księciem.. Przyporządkuj cechy i uczucia do odpowiedniego świata..

2013-09-25 ...plan wydarzeń - rozwiązanie zadania.

- Zamiana myszek w konie, 12.. Małżeństwo ojca Kopciuszka z wdową.. 2009-12-03 21:49:26; napisz szczegółowy plan wydarzeń mitu o afrodycie?. Poćwiczę ustalenie kolejnych wydarzeń w baśni, opisywanie wyglądu postaci oraz wskazywanie bohaterów i miejsca akcji.Wiecie może w jakich mniej więcej latach, epoce mogła się rozgrywać akcja kopciuszka?1) Baśnie są znane od: a) czasów Andersena b) kilkunastu lat c) bardzo, bardzo dawna 2) Baśnie zazwyczaj kończą się dla głównego bohatera: a) szczęśliwie b) nieszczęśliwie c) nie mają zakończenia 3) W baśniach zło jest: a) pochwalone b) nagrodzone c) ukarane 4) Czas i miejsce wydarzeń w baśniach są: a) dokładnie określone b) podana jest tylko data c) nieokreślone 5 .Baśnie Charlesa Perraulta znają na pewno wszystkie dzieci - są to bowiem najpiękniejsze historie, uwielbiane przez czytelników na całym świecie.. 2010-10-04 19:00:51; Plan wydarzeń szczegółowy 2010-02-10 20:29:18; Napisz szczegółowy plan wydarzeń Hobbita czyli tam i z powrotem.. Mam nadzieję, że wpisaliście do zeszytu plan wydarzeń.. Ponowna wizyta Kopciuszka w zamku.. Dowiem się, co to jest morał oraz wyróżnię postacie pozytywne i negatywne w poznanych baśniach.. - Złe traktowanie dziewczynki przez macochę., 3.. Baśń to krótki utwór epicki, wywodzący się z kultury ludowej, w którym przeplatają się elementy realistyczne z fantastycznymi (czyli takie, które są prawdopodobne, z nieprawdopodobnymi).Fabuła baśni pełna jest cudowności — pojawiają się wróżki, czary, magiczne przedmioty i stworzenia..

...Napisz szczegółowy plan wydarzeń do baśni słowik.

Występują tu elementy realistyczne i fantastyczne.. 2011-05-09 15:01:52 Napisz szczegółowy plan wydarzeń w "Zemsta"- w równoważnikach będzie naj 2010-10-09 17:41:23 szczegółowy plan wydarzeń do baśni słowik 2011-03-06 22:54:03Gatunek i budowa utworu.. Podobne pytania.. Kanoniczny wybór Baśni Charlesa Perraulta, starannie wyselekcjonowany przez najlepszych nauczycieli, składa się na wspaniały zestaw, opowiadający o najważniejszych wartościach w życiu, przekazujący prawdy moralne, wzory postępowania.. 1.Zamieszkanie macochy z Kopciuszkiem.. *szczegółowy czyli: ok. 10 punktow z podpunktami 1. tekst a) tekst DAM NAJ!. co to jest plan wydarzen?. 3.Rozpacz kopciuszka.7.. Książę zakochuje się w ślicznej, skromnej i pracowitej nieznajomej dziewczynie.Gatunek literacki Kopciuszek to baśń.. Odpowiedź Guest.. Bądźcie gotowi w poniedziałek o 11 oraz we wtorek o 12.. Przeczytaj baśń ze stron 144-149 i zapisz plan wydarzeń (lub notatkę, która pomoże Ci zapamiętać ich kolejność).. Złe traktowanie córki wdowca przez macochę i jej .Zawarte w baśniach prawdy moralne nie zawsze są wypowiadane wprost.. Napisz szczegółowy plan wydarzeń do baśni słowik.. Czytaj całośćO świecie przedstawionym w Kopciuszku porozmawiamy w trakcie naszej pierwszej konsultacji na Skype.. Bal u królewicza.. Macocha nie dotrzymuje obietnicy i jedzie bez Kopciuszka z dwoma córkami 9.. Uroda Kopciuszka zachwyciła Królewicza, tańczył tylko z nią.. Biedne życie Kopciuszka : słuchanie rozkazów macochy i przyrodnich .Kopciuszek to to 1.Śmierć ojca dziewczynki.. 0 0 Odpowiedz.. Plan szczegółowy.. I ja mogę być jak Kopciuszek.. Poszukiwania tajemniczej dziewczyny 7.. 2016-03-12 21:51:55 ramowy plan wydarzeń Zbyszka z Bogdańca-krzyżacy 2010-12-19 21:56:43Podaj tytuły innych baśni, w których opowiedziana jest historia dziewczynki źle traktowanej przez macochę.. CELE LEKCJI: o Wskażę elementy fantastyczne utworu o Poznam cechy gatunkowe baśni i wskażę je w KopciuszkuW baśni "Dziewczynka z zapałkami" ukazano na zasadzie kontrastu (przeciwieństwa) dwa światy: rzeczywisty i fantastyczny.. - Kopciuszek jako służąca.I.. A w pośpiechu zgubił na schodach, swój malutki złoty pantofelek.Gatunek i budowa utworu.. Najczęściej wynikają z losów bohaterów, decyzji, które muszą podjąć, i prób, przed którymi zostają postawieni.. 7.Zgubienie pantofelka: a) ucieczka Kopciuszka.. Zapisz tutaj lub w zeszycie plan wydarzeń baśni "Dziewczynka z zapałkami".. Spróbuj opowiedzieć jej treść własnymi słowami.Przepisz wyjaśnienia na temat wydarzeń i postaci fantastycznych ze str. 143 (niebieska ramka).. wyczarowanie przez wróżkę nowej sukni dla kopciuszka, b)wyczarowanie karocy.. - Zaproszenie szlachetnie urodzonych na bal, 10.. - Zamiana łachmanów w suknię ze złota i srebra, 14.1. o.O 2010-09-20 15:57:45 Co to jest ramowy plan wydarzeń ?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt